консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

В Інституті серця успішно провели унікальну операцію

05-02-2014

01-02-14 Kes Sechenie-TELA small1 лютого 2014 року в Інституті серця успішно провели унікальну операцію – кесарів розтин пацієнтці з тромбоемболією легеневої артерії на 34 тижні вагітності.

У 28-річної жінки перед майбутніми другими пологами з’явилися задишка і прискорене серцебиття. Вона була госпіталізована спочатку до Бердянської міської дитячої лікарні, а через два дні переведена в кардіохірургічне відділення Запорізької обласної клінічної лікарні. Тут провели обстеження (мультиспіральну комп’ютерну томографію) і підтвердили діагноз: гостра масивна тромбоемболія легеневої артерії. Вагітність була ускладнена також резус-конфліктом, тому у перших числах січня пацієнтку госпіталізували до Київського міського центру серця.

Враховуючи надто високий ризик розвитку кровотечі та ранній термін вагітності (29-30 тижнів), тромболітична терапія (розчинення тромбів) і хірургічне лікування були протипоказані. У випадку розвитку пологової діяльності або погіршення стану вагітної було вирішено провести пологи шляхом кесаревого розтину, щоб надалі визначити тактику лікування.

Перед лікарями постало завдання – довести вагітність до 34-го тижня, щоб плід достатньо розвинувся. Майже місяць в Інституті серця пацієнтка отримувала консервативну терапію для запобігання прогресування тромбозу і можливого розсмоктування вже існуючих тромбів.

Кесарів розтин було успішно проведено головним акушером-гінекологом МОЗ України, директором Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини В’ячеславом Камінським у присутності бригади фахівців: кардіохірургів, неонатологів, кардіоанестезіологів, кардіологів, у тому числі дитячих, під керівництвом головного кардіохірурга МОЗ України, директора Інституту серця МОЗ України Бориса Тодурова.

За 5-6 днів пацієнтці буде проведена операція з вилучення тромбів з легеневої артерії. За словами Бориса Тодурова: «Ця операція вже більш серйозна, зі штучним кровообігом, із зупинкою серця, з втручанням в легеневу артерію».

Переглянути відеоRight Menu Icon