консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Відділення хірургічного лікування порушень серцевого ритму




Олександр Миколайович Грицай
завідувач відділенням

  • Це 1 000 високотехнологічних операцій щорічно
  • Перша в Україні і одна з перших в Східній Європі імплантація безпровідникової системи кардіостимуляції  Medtronic Micra вагою лише 2 г і розміром менше 1 см3
  • Найсучасніша система для проведення аритмологічних операцій CARTO 3 (Biosense Webster, США), яка без рентгенівського випромінювання спроектує тривимірну структуру серця, за допомогою якої ми досягаємо найкращих результатів лікування найскладніших аритмій
  • Індивідуальний підбір пристроїв, які імплантуються відповідно до фізіологічних особливостей кожного пацієнта
  • Діагностика усіх видів антиаритмічних пристроїв

Серцево-судинні захворювання з порушеннями ритму і провідності серця (аритміями) значно погіршують якість життя і є загрозливими життю пацієнта. Як безпосередньо, так і у вигляді ускладнень: інсультів, прогресування серцевої недостатності, синкопальних станів.

За рахунок стрімкого розвитку технологій в останні десятиліття з’явилася унікальна можливість хірургічного лікування більшості відомих порушень ритму і провідності серця.

Починаючи з 2007 року в кардіохірургічному відділенні Інституту Серця з лікування порушень серцевого ритму виконується повний спектр діагностичних і лікувальних процедур при порушеннях ритму серця.

Наші фахівці застосовують методи діагностики і лікування, які  гармонійно поєднують в собі використання ультрасучасного обладнання та технологій з дбайливим ставленням до індивідуальних особливостей кожного пацієнта. Ми використовуємо найсучасніші методи діагностики для  встановлення точного діагнозу і вибору найбільш ефективного способу лікування в найкоротші терміни. Відділення розраховане на 20 ліжок, розміщених в одно– і двомісних палатах.

В 2019 році було проведено модернізацію обладнання електрофізіологічної лабораторії. Ми маємо унікальне в Україні обладнання, що використовується для інвазивної діагностики порушень серцевого ритму (електрофізіологічного дослідження – ЕФД, EP STUDY) та лікування (радіочастотна Абляція – РЧА, RFA) з встановленням найсучаснішої системи CARTO 3 (Biosense Webster, США), яка дозволяє спроектувати тривимірну структуру серця, за допомогою чого досягається найвищий результат ліквідації ряду найскладніших аритмій.

В 2019 році фахівці Державної установи «Інститут серця МОЗ України» вперше в Україні і одними з перших серед країн Східної Європи імплантували найсучаснішу безелектродну систему кардіостимуляції (мініатюрний кардіостимулятор) Medtronic Micra – вагою лише 2 г і розміром менше 1 см3, який встановлюється безпосередньо в відділ серця і не потребує електродів.

 

Всі зображення стимулятора MEDTRONIC MICRA надані з офіційного дозволу компанії MEDTRONIC

 




Операції

Усі співробітники відділення створюють такий психологічний клімат, який сприяє найшвидшому одужанню і поверненню пацієнта до звичного способу життя. Пацієнти з імплантованими антиаритмічними пристроями регулярно проходять перевірку роботи даних пристроїв.

Абляція

Заміна електрокардіостимулятора (ЕКС)

Кардіостимулятор

Хірургія порушень ритму




До нас звертаються з діагнозами


Атріовентрикулярна блокада

Атріовентрикулярна вузлова тахікардія

Блокади ніжок пучка Гіса

Брадикардія

Втрати притомності (синкопе, пресинкопальні стани)

Епізод фібриляції шлуночків (Ventricular Fibrillation)

Серцева недостатність в поєднанні з повною блокадою лівої ніжки пучка Гіса

Синдром WPW

Синдром слабкості синусового вузла

Тахікардія (серцебиття)

Тахікардія з додатковим шляхом проведення

Тріпотіння передсердь

Фібриляція передсердь (“миготлива аритмія”)

Шлуночкова і надшлуночкова екстрасистолія («перебої в роботі серця»)

Шлуночкова тахікардія








Right Menu Icon