консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Найчастіші питання – Діти

При хворобах і застудах часто педіатри, що спостерігають прооперованих діток, призначають антибіотики, про всяк випадок, адже дитина особлива, коли треба його пити і коли можна почекати?
Для профілактики бакендокардіта (запалення внутрішньої поверхні серця) після оперативного лікування дійсно протягом 6 місяців необхідно дотримуватися деяких рекомендоцій. Обов’язкова санація вогнищ хронічної інфекції до і після операції (хронічного аденоідіту, тонзиліту, карієсних зубів). При виникненні гострих захворювань, таких як бронхіт, ангіна, пневмонія, цистит та ін., обов’язкове лікування такої дитини з використанням антибіотиків. Детальніше дивіться в розділі «рекомендації для батьків»
Коли можна робити щеплення дитині після операції на серці?
Не раніше, ніж через 6 місяців після операції, але можуть відкласти щеплення і на більш віддалений термін, це питання вирішується індивідуально, залежно від вади, операції та стану дитини.
Після яких операцій дитина отримає інвалідність?
Питання про інвалідність вирішується у кожному конкретному випадку в поліклініці за місцем проживання при наявності нашої виписки.
Чому не можна засмагати після операції? Чи треба ховати шов?
В перші місяці після операції краще не тримати дитину на сонці не тільки для того, щоб вона не перегрілася, а й для того, щоб добитися максимально косметичного ефекту. Потрібно уникати потрапляння прямих сонячних променів на післяопераційний рубець в період його формування.
Через який час після операції можна викладати на животик?
Дітей після операції на серці викладати на живіт можна навіть в умовах реанімації, тому після виписки вдома це можна робити також.
Що робити, якщо в дитини запідозрили відкрите овальне вікно?
Овальне вікно – отвір з клапаном в міжпередсердній перегородці, що функціонує в період внутрішньоутробного розвитку плоду і в нормі закривається після народження. У 50% дітей до 1 року овальне вікно закривається. Відкрите овальне вікно, яке продовжує функціонувати після 2 років життя, вважається малою аномалією розвитку серця. Діагноз встановлюється на УЗД серця. Прогноз відкритого овального вікна сприятливий. Якщо відкрите овальне вікно великих розмірів не закрилося після 2 років – може знадобитися хірургічне або ендоваскулярне закриття дефекту.
Що робити, якщо в дитини аномальна хорда?
Аномальні або додаткові хорди відносяться до малих аномалій серця. Вони ніяк не впливають на роботу серця та гемодинаміку, тому розглядаються як анатомічні особливості. Виявляються аномальні хорди на УЗД серця. Лікування не потребують. Проходити повторне УЗД не частіше 1 разу на рік, або після перенесеного застудного захворювання.
Чим можна мазати шов? Як за ним доглядати?
Протягом тижня після виписки зі стаціонару шов можна змащувати будь-яким розчином антисептика, наприклад: кутасептом, бетадином два рази на добу.
Чи можна брати дитину після операції на руки? Як краще носити маленьку дитини після операції?
Дитину не можна піднімати за руки. Можна брати на руки, обережно підхоплюючи під сідниці та притримуючи другою рукою спину малюка.

 


Right Menu Icon