консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Каскадна плазмофільтрація


Каскадна плазмофільтрація – високоселективний, ефективний екстракорпоральний метод очищення крові, в основі якого лежить видалення компонентів крові з високою молекулярною масою.

Каскадна плазмофільтрація

Під час процедури відбувається пропускання плазми, отриманої за допомогою центріфужного сепаратора через мембрану фільтра, де, в свою чергу, відбувається відділення і видалення атерогенних ліпопротеїдів низької і дуже низької щільності (ЛПНЩ і ЛПДНЩ), ліпопротеїду-а (ЛП (а)), циркулюючих імунних комплексів, тригліцеридів, фібриногену і продуктів його розпаду, фактора Віллебранта, фібронектину, С1 і С3-компонентів системи комплементу та ін. макромолекул. Методика застосовується також для запобігання повторного стенозирования судин у пацієнтів, які перенесли операцію аорто-коронарного шунтування (АКШ) або коронарне стентування.

КПФ (каскадна плазмофільтрація) виконується на сепараторі клітин крові з комплектом магістралей і з включенням в контур плазмофільтри.
Плазма, проходячи через плазмовий фільтр поділялася на концентрат, в якому містить макромолекули, розмір яких більше ніж у IgG (включаючи ЛНП, ЛП (а), тригліцериди, фібриноген), і плзмофільтрат, в якому містяться всі інші компоненти плазми крові меншого розміру (ЛПВЩ , IgG), разом з еритроцитами, і повертаються в судинне русло пацієнта. При необхідності видалення компонентів плазми з меншою молекулярною масою можливо використовувати фільтр з меншим діаметром пір. За одну процедуру з 3-4 літрів фільтрату видаляється отримати 300-400 мл концентрату, який замінюється збалансованим сольовим розчином.

КПФ, за даними північно-американських вчених і європейських досліджень, призводить до зменшення концентрації загального холестерину в середньому на 67%, ЛНП на 72%, ЛП (а) на 70%, тригліцеридів на 54%, KGDG на 30%, фібриногену на 63 %, в’язкості плазми на 16%.

 

Показання до каскадної плазмофільтрації при порушеннях ліпідного обміну:

 

Терапевтичний ефект КПФ:

 

Переваги каскадної плазмофільтрації:

За результатами проведених крупних епідеміологічних досліджень : Фрамингемське, MRFIT ( Multiple Risk Factor Intervention Trial ), SCS ( Seven Countries Study ) виявлена чітка кореляція між концентрацією холестерину в крові та рівнем смертності від ІХС.

 

Доказано, що зниження нормального чи підвищеного рівня холестерину в крові зменшує:Right Menu Icon