За рік проводиться близько 33 000 (за 10 років майже 273 000)
Електрокардіографія – це метод графічної реєстрації електричних явищ, які виникають у серцевому м’язі під час його діяльності, з поверхні тіла.
Електрокардіографія (ЕКГ) є одним з основних методів дослідження серця і діагностики захворювань серцево-судинної системи, який є незамінним у діагностиці порушень ритму і провідності, гіпертрофій, ішемічної хвороби серця. Цей метод дає можливість з великою точністю говорити про локалізацію вогнищевих змін міокарда, їх розповсюдженість, глибину і час появи. Метод дозволяє виявити дистрофічні й склеротичні процеси в міокарді, порушення електролітного обміну, що виникають під впливом різних токсичних речовин.
Ми проводимо синхронний 12-канальний запис ЕКГ, ритмограму, використання додаткових відведень по Небу, Слапаку, оцінку варіабельності серцевого ритму та дисперсності інтервалу QT та зубця Р.
Показання
Протипоказання
Процедура не має протипоказань і обмежень
Як підготуватися до ЕКГ
Спеціальної підготовки до електрокардіографії не потрібно. Процедура проводиться в день звернення пацієнта до медичної установи. Дослідження проводиться після 10-15 хвилин відпочинку, не раніше ніж через 2 години після прийому їжі. Під час запису електрокардіограми слід розслабитися і не здійснювати жодних рухів. Можливо, буде потрібна невелика затримка дихання.