консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Візит команди лікарів Інституту серця до міста Суми

31-03-2023

Команда лікарів Інституту серця – доросла і дитяча бригади – Борис Тодуров, Максим Ротарь, Вадим Сакалов, Оксана Островська, Євгеній Житинський, Ольга Шпора – провели чергові консультації пацієнтів: на базі Університетської клініки і Сумського обласного клінічного кардіологічного диспансеру. На консультацію були запрошені пацієнти з ішемічною хворобою серця, вродженими і набутими вадами серця, складними порушеннями серцевого ритму, імплантованими водіями ритму (для їх перевірки). Загалом було оглянуто 105 пацієнтів, з яких 45 – діти.

Також відбулася зустріч Бориса Тодурова з керівництвом Сумської обласної ради – головою обласної ради Віктором Федорченком та депутатом облради Вірою Лаврик, під час якої було обговорено відкриття філіалу Інституту серця на базі кардіодиспансеру.

«Ми вже отримали дозвіл від МОЗ на відкриття філії Інституту серця в Сумах та зробили замовлення на обладнання. Наразі розробляється проєкт будівництва, аби розуміти його вартість. Ми готові підготувати для нового кардіоцентру всіх необхідних фахівців і дамо перший поштовх для розвитку кардіохірургії. За нашими найскромнішими підрахунками, потреба в операціях на серці для жителів Сумщини становить 1 тисячу на рік. Зараз реально виконати 500 операцій. У нас вже є досвід проведення трьох трансплантацій серця на базі Центральної міської лікарні Сум. Поки що все обладнання ми привозимо з собою», – зазначив Борис Тодуров.

При найкращому розвитку подій, будівництво філії займе 2 роки, і зовсім скоро жителі Сумської області матимуть можливість отримувати вчасну кваліфіковану допомогу при проблемах з серцем від планових консультацій до складний оперативних втручань та трансплантацій.

Місто вкрай потребує кардіохірургічного відділення, тим паче область має дуже професійний та фаховий кадровий потенціал. На сьогодні на базі міської лікарні командою київських кардіохірургів було успішно проведено вже 3 трансплантації серця.Right Menu Icon