консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Унікальну операцію в Інституті серця провели Борис та Іван Тодурови

23-06-2017

25 травня 2017 року унікальну операцію  спільними зусиллями провели фахівців Інституту серця на чолі з професором Борисом Тодуровим та фахівців Інституту Шалімова на чолі з професором Іваном Тодуровим.

Пацієнту, що одночасно мав дві вкрай важкі патології – критичний стеноз аортального клапану та аденокарциному шлунку, в усіх місцях звернення відмовляли в оперативному втручанні, оскільки наявність однієї з патологій виключала можливість оперативного лікування іншої і навпаки. Окрім того, протезування клапану обумовлювало необхідність в майбутньому постійного прийому антикоагулянтів, що викликало високий ризик ймовірності кровотечі з поверхні аденокарциноми. У зв’язку з цим було вирішено провести операцію Озакі (протезування клапану за допомогою тканини власного перикарду) та одночасно – резекцію шлунку. Близько 9 годин дві бригади лікарів виконували надскладне втручання.

Вже на 3-й день пацієнт був переведений з відділення інтенсивної терапії до палати, а ще через місяць, 23 червня, виписаний додому у чудовому настрої та готовності до наступних звершень!

ЗМІ: Ніхто в Україні не брався за цю ризиковану операцію. Погодилися лише брати ТодуровиRight Menu Icon