консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Імплантація інноваційної системи Nit – Occlud ASD-R в Інституті серця

21-07-2016

21 липня 2016
Операції з імплантації інноваційної системи Nit – Occlud ASD-R при вродженій ваді серця – дефекті міжпередсердної перегородки були проведені в Інституті серця вперше в Україні.

sait Nit 4
Інноваційні системи Nit – Occlud ASD-R були імплантовані трьом дітям – Купрієнко Іллі з Хмельницької обл. (5 років), Кузіній Поліні з Харківської обл. (6 років) і Крук Яні з Рівненської обл (9 років).
Діти, яким була імплантована дана система, мають вроджену ваду серця (ВВС) – дефект міжпередсердної перегородки і всі вони з малозабезпечених сімей.

Дефект міжпередсердної перегородки (ДМПП) становить 5-7% від усіх вроджених вад серця. Ця вада також становить близько третьої частини від ВВС, які діагностують у дорослому віці, у жінок вона зустрічається частіше ніж у чоловіків.
При цій ваді є великий отвір в перегородці, що розділяє праве і ліве передсердя. Наявність отвору в міжпередсердній перегородці є причиною  патологічного надходження крові з лівого передсердя в праве і, як наслідок, перевантаженням малого кола кровообігу (легень) надлишковим об’ємом крові.
Клінічні прояви вади, виражені скарги, зазвичай з’являються в другому десятилітті життя, коли з’являється розширення порожнин серця, значно підвищується тиск в легеневій артерії, порушення ритму серця.

На даний час найсучасніший, безпечний та ефективний метод  усунення ДМПП — це сучасна, малоінвазивна процедура, яка виконується у рентген-операційній за допомогою спеціальних пристроїв – «окклюдерів».

Новітня система Nit – Occlud ASD-R, яка була імплантована пацієнтам, має ряд переваг
–    виготовлений без спаювання і додаткових затискачів, завдяки чому зменшується кількість матеріалу (а саме металу) і цим дається можливість використовувати менший профіль системи доставки окклюдера до місця імплантації;
–    завдяки мембрані, яка покриває нітиноловий диск зі сторони лівого передсердя та зменшення кількості матеріалу з якого вироблений окклюдер, знижується ризик тромбоутворення.

Дана система імплантувалася кардіохірургом Інституту серця Костянтином Бойко і колегою з Польської клініки Робертом Сабіневичем.

sait Nit 6

Dr.Sabiniewicz, Gdansk, Poland

Також лікар Сабіневич провів лекцію – тренінг для українських лікарів з інших міст України.

фото: Даніл Шамкін, УкрінформRight Menu Icon