консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Тематичний Семінар з серцевої недостатності

22-11-2023

22 листопада 2023 року Інститут серця МОЗ України і Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика провели черговий тематичний семінар «Серцева недостатність: практичні аспекти діагностики та ведення хворих». Основною метою заходу було обговорення суперечливих аспектів ведення пацієнтів з серцевою недостатністю, зокрема, медикаментозної терапії та показань до використання пристроїв та кардіохірургічних втручань. Семінар було зареєстровано Центром тестування при МОЗ України як захід із безперервного професійного розвитку лікарів.

Захід відкрив вступним словом заступник директора Інституту серця МОЗ України Віталій Дем’янчук. Професор Олег Жарінов висвітлив у своїй проблемній лекції сучасні підходи до діагностики та ведення пацієнтів з серцевою недостатністю, зупинився на показаннях до реваскуляризації в пацієнтів з ішемічною кардіоміопатією, можливостях серцевої ресинхронізаційної терапії та фізіологічної стимуляції шлуночків серця. Асистент кафедри функціональної діагностики Євген Новіков детально показав роль ехокардіографічного обстеження для визначення фенотипу хвороби. Професор Ганна Радченко (ННЦ «Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини імені М.Д. Стражеска» НАМН України) на клінічних прикладах показала особливості ведення пацієнтів з серцевою недостатністю і збереженою фракцією викиду лівого шлуночка. Завідувач відділення патології міокарда та трансплантації органів і тканин Інституту серця МОЗ України Гаврило Ковтун присвятив свою доповідь лікуванню термінальної серцевої недостатності та досягненням Інституту в галузі трансплантології.

Захід було проведено в лекційному залі кафедри функціональної діагностики з трансляцією онлайн. Слухачі високо оцінили цільну програму, бездоганну організацію та практичне спрямування заходу, вони отримали вичерпні відповіді на численні питання. Протягом лише двох днів більше 500 лікарів переглянули захід на платформі YouTube. Доступ до перегляду залишається відкритим протягом наступного тижня за посиланням:

 

 



Right Menu Icon