консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Навчаємось в найкращих задля збереження найдорожчого

05-02-2023

Фахівці Інституту серця МОЗ України відвідали провідний Центр кардіохірургії Німеччини – Deutsches Herzzentrum München. Mихайло Тодуров, Любов Стецюк, Юрій Гоцуляк, Ігор Стецюк провели 2 тижні, набуваючи нового досвіду та знань у німецьких колег, які є лідерами в Європі з найсучасніших кардіохірурічних втручань.

Тут через судини в стегні без розрізу імплантують 500 аортальних клапанів на рік, та використовують 28 найдорожчих серцевих дегвайсів у світі – транскатетерних мітральних клапанів від Abbott – Tendyne. (Ціна за клапан за словами лікарів ~ 100 000 €)

В Європі тренд кардіохірургії стрімко розвивається в бік мінінвазивності. Приємно усвідомлювати, що в Україні цей тренд підтримується з такою ж якістю.
Для прикладу, в Інституті серця МОЗ України під керівництом Бориса Тодурова найбільший досвід з імплантації аортального клапану через стегнову артерію зовсім без розрізу, ці інновації впровадились ще у 2016 році разом з Андрієм Хохловим.

Наші колеги повернулись додому з безцінним досвідом для спасіння українських пацієнтів та з підвищенням статусу наших лікарів на міжнародній арені.
Фото на згадку з найавторитетнішим кардіохірургом Німеччини, що виконує увесь спектр кардіохірургічних втручань від новонароджених до Tendyne – professor Rudiger Lange, якому ми дуже вдячні за підтримку нас та наших молодих спеціалістів.Right Menu Icon