консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Малесеньке українське сердечко врятовано

18-08-2022

Для Олени з Рівненщини довгоочикувана вагітність була радістю, але на 31 тижні медики Рівненського обласного перинатального центру були змушені провести екстрений кесарів розтин, оскільки існувала загроза життю дитини.
Малюк з’явився на світ вагою 1490 гр. 50 днів знаходився у лікарні, перебуваючи на ШВЛ.

Через певний час виявилося, що відкрита артеріальна протока, яка зазвичай закривається після народження дитини упродовж перших діб життя, так і не закрилась. Якщо не закрити її вчасно і вона великих розмірів, дитина не може дихати самостійно.
Заступниця головного лікаря Рівненського обласного перинатального центру Галина Ковальова одразу зв’язалась з нашими фахівцями. Була проведена он-лайн УЗ діагностика і прийнято рішення про термінове проведення оперативного втручання.

Завідувач дитячого кардіохірургічного відділення Інститут серця МОЗ України Василь Карпенко, кардіохіруг Володимир Вашкеба, лікар-кардіолог, спеціаліст з УЗ діагностики Оксана Адаменко, анестезіолог Алла Колч одразу вирушили до Рівного, де малеча була прооперована. І вже на наступну добу дитина почала самостійно дихати.
Наразі хлопчик і щасливі батьки почуваються добре.

Команда робота лікарів Інституту серця і Рівненський Обласний перинатальний центр вчергове виявилась на висоті і життя маленького українця врятоване.Right Menu Icon