консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

X Конференція «Функціональна діагностика серцево-судинних хвороб»


22-23 червня 2022 року Національний університет охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика та Інститут серця МОЗ України провели Х реєстрову науково-практичну конференцію «Функціональна діагностика серцево-судинних хвороб».

Основна мета цієї щорічної конференції полягала в ознайомленні практичних лікарів із сучасними можливостями методів функціональної діагностики, обговоренні стану підготовки методичних та нормативних документів. Для участі у форумі попередньо зареєструвалися більше 500 лікарів з усіх областей України, у тому числі експерти з кардіології і функціональної діагностики, завідувачі та представники профільних кафедр. Загалом конференція тривала більше 9 годин.
Конференцію відкрив вступним словом генеральний директор ДУ «Інститут серця МОЗ України», завідувач кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій НУОЗ України імені П.Л. Шупика, член-кореспондент НАМН України професор Б. Тодуров. У проблемній лекції доповідач розповів про останні досягнення Інституту серця в галузі лікування тромбоемболій легеневої артерії.

Тематика конференції охоплювала сучасні аспекти електро- і ехокардіографічної діагностики, ультразвукового дослідження судин, холтерівського моніторування ЕКГ, моніторингу подій, використання імплантованих пристроїв. Найпотужніший внесок у наукову програму зробили співробітники кафедр Університету та Інституту серця (Б. Тодуров, О. Жарінов, В. Куць, А. Хохлов, М. Стан, Н. Ліфантьєва, Л. Ткаченко, О. Єпанчінцева, Я. Скибчик), суміжних кафедр Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (В. Целуйко), ЛНМУ імені Данила Галицького (Н. Орищин, А. Ягенський, М. Сороківський, У. Черняга-Ройко), Івано-Франківського національного медичного університету (С. Федоров). Увагу аудиторії привернули доповіді із скринінгу та діагностики передсердних аритмій, ехокардіографічного дослідження у пацієнтів з гіпертрофічною кардіоміопатією, моніторингу ЕКГ у пацієнтів з ІХС, використання методів функціональної діагностики при венозних тромбозах і тромбоемболіях.

В рамках сателітних симпозіумів та інтерактивних міждисциплінарних дискусій було розглянуто сучасні підходи до інструментального обстеження та ведення пацієнтів з гострими коронарними синдромами, стабільною ІХС, пароксизмальними тахікардіями, фібриляцією передсердь, серцевою недостатністю. Під час конференції відбулася презентація практичного керівництва «Фібриляція і тріпотіння передсердь». Модератор конференції професор О.Жарінов поінформував учасників про роботу кафедри функціональної діагностики НУОЗ України імені П.Л. Шупика як опорної за спеціальністю.

Проведення конференції стало важливим кроком для зміцнення спільноти профільних кафедр за умов воєнного стану і безперервного професійного розвитку лікарів, які займаються різними аспектами функціональної діагностики. Учасники конференції отримали електронні сертифікати згідно з існуючими нормативами. Відеозапис конференції протягом тижня буде доступний для перегляду на Youtube.Right Menu Icon