консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Стентування ниркових артерій

Стентування ниркових артерій при артериальній гіпертензіі.

 
Рис.1 Звуження правої ниркової артерії

Стеноз (звуження) (рис. 1) ниркових артерій є причиною не менш ніж 50% випадків розвитку симптоматичної (вазоренальної) гіпертензії і не менш 20% випадків розвитку хронічної ниркової недостатності, що потребує гемодіалізу.

Найчастішими причинами звуження ниркових артерій є атеросклероз та фібромускулярна дисплазія.

Атеросклероз – причина стенозу ниркових артерій в 90% випадків, для нього характерно ураження вістя на проксимальної третини артерії. Розповсюдженість атеросклерозу з віком збільшується. Вона особливо висока у хворих на цукровий діабет, ураження аорти і здухвинних артерій, ішемічною хворобою серця та артеріальною гіпертензією. Це незалежний несприятливий прогностичний фактору хворих з ураженням інших артерій. Крім того, хворі зі стенозом ниркових артерій мають най несприятливий прогноз серед всіх, кому виконють гемодіаліз

Фибромускулярна дисплазія – (при ній зазвичай уражається медія середня оболонка артерії) служить причиною стенозу ниркових артерій менш ніж у 10% випадків. Найчастіше хворіють жінки в віці від 15 до 50 років. Характерно ураження двох дистальних третин артерії та її гілок, при ангіографії артерія нагадує чотки. Етіологія захворювання невідома.

До рідких причин стенозів ниркових артерій належать васкуліти, нейрофіброматоз та опромінення, крім того, стеноз ниркових артерій буває вродженим, також може він виникати за рахунок здавлення артерії ззовні.

Основний метод лікування стенозів ниркових артерій – стентування.


Right Menu Icon