консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Комп’ютерна томографія




Що таке комп’ютерна томографія?

Принципом роботи комп’ютерного томографа є безперервне пошарове сканування досліджуваного пацієнта. Цей метод заснований на техніці послідовного просвічування тонким рентгенівським променем об’єкта дослідження (голова, шия, гортань, грудна порожнина, черевна порожнина, органи таза, відділи хребта, суглоби і т.д.) і математичному відновленні зображення отриманого «зрізу» на екрані.

Для отримання якісних зображень при дослідженні судинних структур, серця, а також для проведення диференційної діагностики в КТ проводяться дослідження з внутрішньовенним контрастним підсиленням. Контрастними препаратами для КТ є сполуки йоду, найбільш безпечними з яких є неіонні контрастні речовини. 

Технічні характеристики комп’ютерного томографу GE Optima 660 CT дозволяють виконати складні неінвазивні ангіографічні дослідження будь-якої локалізації. У складі діагностичного комплексу є графічна станція останнього покоління, що дозволяє вивчати не тільки пошарові зрізи, але й виконувати подальшу обробку отриманих даних з виконанням складних реконструкцій, що дозволяють планувати оперативні втручання. 

ПоказанняПротипоказанняПобічні реакції

Визначення показань до призначення комп’ютерної томографії є складним завданням, оскільки область застосування КТ обширна, можливості її великі, але, як і будь-який діагностичний метод, вона має свої обмеження. Показання до дослідження, обґрунтованість його призначення, обговорюються в кожному конкретному випадку з лікарем-рентгенологом.

Основним завданням КТ є виявлення патологічних утворень практично у всіх анатомічних структурах, проведення диференціальної діагностики, а також визначення поширеності процесу.

Основна частина наших досліджень супроводжується введенням рентгеноконтрастних йодомісних препаратів. Показання та протипоказання до введення контрасту визначає лікар-рентгенолог.

  • вага більше 130 кг
  • період вагітності та грудне вигодовування (враховуючи наявність опромінення, небажано проведення КТ)
  • діти до 18 років без особливої ​​необхідності.

Протипоказання до внутрішньовенного введення контрастного препарату

  • захворювання щитоподібної залози
  • алергічні реакції на йод
  • виражена ниркова та печінкова недостатність

Після проведення дослідження з контрастною речовиною можливі побічні реакції: головний біль, головокружіння, нудота, блювання.

Як підготуватися до дослідження з контрастуванням

Комп’ютерна томографія не вимагає спеціальної підготовки. Останнє вживання їжі повинне бути за 3 години до дослідження, в цей час не пити каву, міцний чай, не палити.

З собою необхідно мати всю медичну документацію, що відноситься до зони інтересу: дані попередніх досліджень (УЗД, МРТ, СКТ), післяопераційні виписки, і направлення на дослідження. Ця інформація потрібна лікарю до проведення діагностичної процедури.

Попередня підготовка потрібна тільки для дослідження органів черевної порожнини – увечері можлива легка вечеря, приїхати необхідно натщесерце.


Записатися на дослідження

КТ +380 (44) 291 61 79
Пн – Пт  8.30 –  19.30
Сб   9.00 – 14.30


Right Menu Icon