консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Ендопротезування черевної аорти

Ендопротезування черевної аорти

Аневризма черевної аорти – це патологічне вип′ячування стінки аорти. У чоловіків аневризма аорти зустрічається у 4 рази частіше, ніж у жінок, і розвивається зазвичай після п’ятдесятирічного віку. Тиск крові всередині поступово послаблює стінки судини, аневризма збільшується, розтягується і може розірватися з масивною кровотечею.

Відео 1: Так виглядає аневризма черевної аорти при ангіографії

Клінічні прояви аневризми аорти

Клінічні прояви аневризми аорти – біль в животі (найбільш частий симптом) зазвичай в навколопупковій ділянці або в лівій половині живота, може бути постійним або періодичним, інколи віддають поперекову або пахову ділянку. У деяких хворих біль локалізується переважно в спині. Біль виникає внаслідок тиску аневризми на нервові корінці спинного мозку та нервові сплетіння за очеревинного простору.
Нерідко пацієнти скаржаться на почуття посиленої пульсації в животі, відчуття важкості та розпирання над пупком, з’являється нудота, блювання, відрижка, закрепи, похудання. Нерідко аневризми аорти протікають бессимптомно.

Діагностика аневризми аорти

При огляді в горизонтальному положенні нерідко через черевну стінку видна посилена пульсація аневризми. При пальпації в верхній половині живота, найчастіше зліва від середньої лінії, визначається пульсуюче пухлиноподібне утворення, мало болісне або безболісне, частіше нерухоме.
Ультразвукове сканування та комп’ютерна томографія дозволяють виявити аневризми невеликих розмірів не уточнити анатомічні особливості захворювання.

Ускладнення аневризми аорти

Аневризма повільно, але безперервно росте. Нерідко трапляється тромбоз порожнини аневризми, і тромби з током крові можуть потрапляти в нижні кінцівки, викликаючи гостру ішемію аж до гангрени. Розрив аневризми відбувається раптово і супроводжується масивною кровотечею, від якої хворий неминуче гине.

Лікування аневризми аорти

Ризик розриву аневризми діаметром більш 5 см дуже високий – без операції всі хворі гинуть на протязі 3 років. Аневризма черевної аорти діаметром більш 4 см підлягає обов’язковому оперативному лікуванню. Ризик несприятливого перебігу при плановій операції складає близько 5%, при операції розірваної аневризми – 50%.
В теперішній час повноцінною альтернативою відкритій хірургічній операції є ендопротезування – метод эндоваскулярного лікування, при якому через просвіт стегнових артерій в складеному стані вводиться сітчастий ендопротез, який при розкритті утворює нову стінку аорти, ізолюючи аневризму, а її просвіт через деякий час тромбується.

Відео: Ендопротезування черевної аорти

Ендоваскулярне протезування аневризми черевної аорти – операція значно менш травматична, ніж відкрита операція, не потребує тривалого реабілітаційного періоду.

Прогноз при ендоваскулярному лікуванні добрий, тривалість життя прооперованих пацієнтів не відрізняється в такого в популяції.






Right Menu Icon