консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Кабінет лікаря-невропатолога

Віта Володимирівна Царук – лікар-невропатолог

Нервова система – це предмет вивчення неврології. Стреси, втома, дратівливість – все це входить в сферу уваги неврології і неврологів. Лікар-невролог – це фахівець, який проводить діагностику і лікування захворювань нервової системи, а також  хвороб, що межують з ними.

За даними ВООЗ (Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я) на сьогоднішній день неврологічними захворюваннями страждають майже 6 мільярдів людей, а це майже кожен шостий житель нашої планети. Хоча літнім людям більше потрібні послуги невролога, жодна людина не застрахована від неврологічних розладів. Більш того, в останні роки подібні захворювання істотно «помолодшали» і зараз на них часто страждають люди середнього віку, що пов’язано з тривалим нервово-психічним напруженням і високим темпом життя.

Наслідки захворювань, що виникли на нервовому грунті, можуть призвести до серйозних ускладнень здоров’я, а іноді і до ле тального результату. Підступність таких захворювань полягає в тому, що люди часто не здатні дати адекватну оцінку, прогресує хвороба чи взагалі відсутня.

Мабуть, найважливіша проблема клінічної неврології – це судинні захворювання нервової системи, які нога в ногу йдуть із захворюваннями серцево-судинної системи. Це загальна назва має на увазі гострі і хронічні порушення мозкового та спинального кровообігу, приховану стадію розвитку недостатності кровообігу. У завдання лікаря-невролога входить детальний огляд пацієнта, вивчення скарг, історії захворювання, вибір напрямку додаткового обстеження, призначення адекватної терапії, спостереження за ефективністю лікування.

Вічна проблема медицини – головний біль. Вона псувала людям життя ще до нашої ери. Вже стародавні лікарі намагалися її зрозуміти і знайти способи лікування. В даний час лікарям вирішувати цю нагальну людську проблему допомагають новітні апарати ультразвукової доплерографії, які візуалізують навіть прихований атеросклероз судин головного мозку, вроджені аномалії судин (гіпоплазії, звивистість), стеноз, компресію і багато іншого.

Практично всім знайоме безсоння. Розлад сну виявляється як супутній симптом при великому числі органічних або психічних проблем, і може бути як супутнім симптомом, так і основною проблемою. Тільки в результаті докладної бесіди з пацієнтом лікар-невролог прийме рішення, як саме проводити подальшу діагностику.

Незважаючи на те, що сучасній людині, здавалося б, ніде “надірвати” спину (а, може, і завдяки відсутності фізичного навантаження), лікарям часто доводиться чути скарги на болі в спині. І це не завжди прояв остеохондрозу хребта, – так може виявлятися депресія, пухлини, захворювання внутрішніх органів (серця, легень). Цілком очевидно, що самолікування неприпустимо, – для початку кваліфікованого лікування слід відвідати лікаря-невролога. Зрозуміти причину захворювань нервової системи і оцінити ступінь її поразки, визначити тактику лікування – ось завдання кваліфікованого лікаря-невропатолога.

На базі нашої клініки є можливість проведення додаткових методів дослідження нервової системи:

– магнітно-резонансна, комп’ютерна томографія головного і спинного мозку,

– доплерографічне дослідження брахіоцефальних судин,

– електроенцефалографія,

які проводяться на найсучаснішому обладнанні провідних фірм Європи.


Right Menu Icon