консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Питання та відповіді

ДітиДорослі
При хворобах і застудах часто педіатри, що спостерігають прооперованих діток, призначають антибіотики, про всяк випадок, адже дитина особлива, коли треба його пити і коли можна почекати?
Для профілактики бакендокардіта (запалення внутрішньої поверхні серця) після оперативного лікування дійсно протягом 6 місяців необхідно дотримуватися деяких рекомендоцій. Обов’язкова санація вогнищ хронічної інфекції до і після операції (хронічного аденоідіту, тонзиліту, карієсних зубів). При виникненні гострих захворювань, таких як бронхіт, ангіна, пневмонія, цистит та ін., обов’язкове лікування такої дитини з використанням антибіотиків. Детальніше дивіться в розділі «рекомендації для батьків»
Коли можна робити щеплення дитині після операції на серці?
Не раніше, ніж через 6 місяців після операції, але можуть відкласти щеплення і на більш віддалений термін, це питання вирішується індивідуально, залежно від вади, операції та стану дитини.
Після яких операцій дитина отримає інвалідність?
Питання про інвалідність вирішується у кожному конкретному випадку в поліклініці за місцем проживання при наявності нашої виписки.
Чому не можна засмагати після операції? Чи треба ховати шов?
В перші місяці після операції краще не тримати дитину на сонці не тільки для того, щоб вона не перегрілася, а й для того, щоб добитися максимально косметичного ефекту. Потрібно уникати потрапляння прямих сонячних променів на післяопераційний рубець в період його формування.
Через який час після операції можна викладати на животик?
Дітей після операції на серці викладати на живіт можна навіть в умовах реанімації, тому після виписки вдома це можна робити також.
Що робити, якщо в дитини запідозрили відкрите овальне вікно?
Овальне вікно – отвір з клапаном в міжпередсердній перегородці, що функціонує в період внутрішньоутробного розвитку плоду і в нормі закривається після народження. У 50% дітей до 1 року овальне вікно закривається. Відкрите овальне вікно, яке продовжує функціонувати після 2 років життя, вважається малою аномалією розвитку серця. Діагноз встановлюється на УЗД серця. Прогноз відкритого овального вікна сприятливий. Якщо відкрите овальне вікно великих розмірів не закрилося після 2 років – може знадобитися хірургічне або ендоваскулярне закриття дефекту.
Що робити, якщо в дитини аномальна хорда?
Аномальні або додаткові хорди відносяться до малих аномалій серця. Вони ніяк не впливають на роботу серця та гемодинаміку, тому розглядаються як анатомічні особливості. Виявляються аномальні хорди на УЗД серця. Лікування не потребують. Динамічного спостереження, як правило, не потребують. Якщо додакова (аномальна) хорда потребує спостереження, Вам про це має сказати лікар УЗД. Як правило, протипоказів до занять спортом немає..
Чим можна мазати шов? Як за ним доглядати?
Протягом тижня після виписки зі стаціонару шов можна змащувати будь-яким розчином антисептика, наприклад: кутасептом, бетадином два рази на добу.
Чи можна брати дитину після операції на руки? Як краще носити маленьку дитини після операції?
Дитину не можна піднімати за руки. Можна брати на руки, обережно підхоплюючи під сідниці та притримуючи другою рукою спину малюка.

Рекомендації для дітей

Чи потрібна навантажувальна проба здоровій людині?
Так, велоергометрію варто пройти всім людям старше 30 років, які починають активно займатися спортом. Хоча б для того, щоб визначити оптимальне фізичне навантаження, а також вчасно виявити можливу приховану серцеву патологію.
Крім пацієнтів з хворим серцем, для яких це дослідження вже звичне, навантажувальну пробу рекомендується пройти:

  • людям, які періодично зазнають біль в ділянці серця, при цьому у них немає ніяких відхилень від норми на електрокардіограмі;
  • тим, у кого, навпаки, немає болі в серці, але електрокардіограма показує недостатнє кровопостачання серцевого м’яза;
  • людям з високим рівнем холестерину в крові;
  • тим, у кого через напружену роботу, підвищений ризик розвитку ішемічної хвороби серця (водії, пілоти, водолази і т.д.);
  • після 40 років – всім, хто має обтяжену серцево-судинну спадковість (батько або мати страждали ІХС, перенесли інфаркт).
Що краще - велоергометр або тредміл?
І те, й інше – лише інструменти для створення навантаження. Точність результатів однакова. Так що при виборі орієнтуються на індивідуальні особливості і стан здоров’я. Ясно, що людині, яка перенесла травму ноги, працювати на велотренажері важко, йому більше підійде тредміл.
Як готуватися до велоергометрії (тредміл-тест)?
  • За добу потрібно припинити прийом деяких ліків (бета-блокатори, нітрати – більш докладно про скасування препаратів повинен розповісти лікуючий лікар).
  • За 3 години до велоергометрії обмежити прийом їжі та напоїв.
  • Не варто робити велоергометрію після сильних фізичних навантажень, емоційних переживань.
  • Принесіть з собою зручний спортивний костюм і кросівки.
  • Чоловікам з вираженим волосяним покровом на грудях доведеться збрити волосся, інакше буде порушений контакт електродів зі шкірою.
Як проходить дослідження велоергометрія (тредміл-тест)?
Ви крутите педалі або крокуєте по біговій доріжці, апаратура безперервно фіксує основні показники (пульс, артеріальний тиск, електрокардіограму). Через кілька хвилин лікар підвищує рівень навантаження (збільшується опір педалей або швидкість і кут нахилу полотна бігової доріжки) і стежить за загальним станом: при появі болю в серці, задишки, підвищення тиску дослідження може бути зупинено. Суть велоергометрії (тредміл-тесту) – дослідити реакцію серця на фізичне навантаження, з’ясувати, чи вистачає серцю крові і кисню, коли воно працює особливо активно.
Рекомендації для дорослих

 






Right Menu Icon