консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Відділення штучного кровообігу та екстракорпоральних методів лікування

spesial_ua

Дружина

Завідувач відділенням Олександр Миколайович Дружина

Лікар-анестезіолог вищої категорії зі спеціальності «анестезіологія та інтенсивна терапія», кандидат медичних наук, асистент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО ім. П.Л.Шупика.

1999-2005 рр. – лікар-анестезіолог відділення анестезіології, інтенсивної терапії та штучного кровообігу Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова НАМН України.

З 2005 року – старший науковий співробітник відділення.

З 2008 року – завідувач відділення інтенсивної терапії, штучного кровообігу та екстракорпоральних методів лікування Центру Серця, керівник відділу екстракорпоральної підтримки життєдіяльності (ЕКМО-центру).

Вперше в Україні застосував методику екстракорпоральної підтримки життєдіяльності (ЕКМО) у дорослих та дітей. Провідний спеціаліст у галузі екстракорпоральних методів лікування дисліпідемій (каскадна плазмафільтрація) та кардіоміопатій (імуносорбція). Щорічно консультує більше ніж 1500 пацієнтів та проводить понад 1000 процедур екстракорпоральної гемокорекції. Щорічно забезпечує штучний кровообіг близько 300 оперативних втручань у дорослих та дітей.

З 2010 року асистент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО ім. П. Л. Шупика, де викладає цикл «ЕКМО у лікуванні тяжких форм дихальної та серцево-судинної недостатності» Автор 64 наукових праць (у т.ч. закордонних) та 7 патентних винаходів, 3 монографій.

Співавтор посібника «Кардіохірургія. Штучний кровообіг. Захист міокарду». У ролі доповідача бере активну участь у науково-практичних конференціях, пленумах, конгресах, з’їздах як в Україні, так і за кордоном.

Стажувався у провідних клініках Німеччини, Великобританії, Польщі, Росіїї та ін. Виконавчий секретар «Всеукраїнської асоціації перфузіологів», член Асоціації кардіохірургів України, Асоціації фахівців з аритмології, Асоціації серцево-судинних хірургів Російської Федерації, дійсний член Всесвітньої організації екстракорпоральної підтримки життєдіяльності (Extracorporeal life support organization [ELSO]). Бере участь у проведенні клінічних випробувань лікарських засобів.

Має міжнародний сертифікат GCP.


Right Menu Icon