консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

МСКТ коронарографія

Мультиспіральна компьютерна томографія (МСКТ) – коронарографія – дослідження артерій серця за допомогою мультиспірального 64-зрізового комп’ютерного томографа з внутрішньовенним болюсним введенням (електронним шприцем під тиском) рентгеноконтрастної речовини у великому обсязі 100 мл і синхронізацією із серцевою діяльністю. Дослідження практично неінвазивне, на відміну від класичної рентгенівської селективної ангіографії, оскільки, за винятком постановки внутрішньовенного катетера для введення контрастного препарату, не вимагає ніяких маніпуляцій. Дослідження проводиться за короткий час (всі етапи процедури в цілому займають не більше 10 хв), отримана інформація дає можливість оцінити стан судинного русла, стінки судини, виявити особивості або вади розвитку судин.

На початковому етапі дослідження, до постановки внутрішньовенного катетера, проводиться оцінка ступеня атеросклеротичного ураження коронарних артерій. У разі високого кальцієвого індексу (об’ємний показник кількості кальцію в стінках судин> 400 од.) Проведення дослідження вважається недоцільним, тому що очевидно наявність значущих стенозів, що вимагають проведення селективної коронарної ангіографії.

Показання для проведення МСКТ-коронарографії:
• підозра на атеросклеротичне ураження коронарних артерій;
• підозра на аномалію розвитку коронарних артерій;
• виявлення значущих стенозів коронарних артерій при ішемічній хворобі серця (ІХС);
• контроль прохідності коронарних стентів, аорто- і мамарно-коронарних шунтів.

Протипоказання до використання МСКТ-коронарографії:
• екстрасистолія та інші види аритмії;
• тахікардія (пульс вище 75 ударів на хвилину);
• загальні протипоказання для внутрішньовенного введення йодовмісних контрастних препаратів;
• креатинін сироватки> 1,5 мг / дл (130 мкМ / л);
• важкі алергічні реакції на йодовмісні препарати в анамнезі;
• бронхіальна астма тяжкого перебігу;
• гіпертиреоз.

Сфери застосування МСКТ серця і коронарних артерій (судин серця):

1. Виявлення коронарного атеросклерозу на підставі виявлення та кількісної оцінки коронарного кальцинозу.
2. Неінвазивна коронарографія.
3. Неінвазивна шунтографія (артеріальні і венозні шунти).
4. Оцінка анатомії і функції камер серця при вроджених та набутих вадах серця.
5. МСКТ-ангіографія аорти, легеневої артерії, периферичних артерій і вен.

Проведення МСКТ з метою виявлення кальцинозу коронарних артерій на сьогодняшній день вважається виправданим у наступних ситуаціях:

1. Обстеження чоловіків у віці 45-65 років і жінок віком 55-75 років без встановлю- них серцево-судинних захворювань з метою раннього виявлення початкових ознак коронарного атеросклерозу.
2. Скринінг коронарного кальцинозу може використовуватися як початковий діагностичний тест в амбулаторних умовах у пацієнтів у віці до 65 років з атиповими болями в грудній клітці при відсутності встановленого діагнозу ішемічна хвороба серця (ІХС).
3. Скринінг коронарного кальцинозу можна застосовувати як додатковий діагностичний тест у пацієнтів у віці до 65 років з сумнівними результатами навантажувальних тестів або наявністю традиційних коронарних факторів ризику при відсутності встановленого діагнозу ІХС.
4. Ця методика може застосовуватися для проведення диференційного діагнозу між хронічною серцевою недостатністю ішемічного та неішемічного (кардіопатії, міокардити) генезу.

Актуальною проблемою є оцінка прохідності коронарних стентів.
Стенти добре видно при комп’ютерній томографії (КТ), однак артефакти від металу ускладнюють візуалізацію їх внутрішнього просвіту при проведенні КТ-ангіографії. Нові моделі МСКТ, які використовують тонкі зрізи і поліпшені алгоритми реконструкції зображень, дозволяють істотно покращити візуалізацію внутрішнього просвіту стентів.






Right Menu Icon