консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Процедура давання крові

Реєстратура

Приходячи давати кров,  візьміть з собою документ, що засвідчує особу (паспорт громадянина України або посвідчення особи для військовослужбовців).

В реєстратурі Ви отримаєте анкету з питаннями про Ваше здоров’я. Під час заповнення анкети не поспішайте, спокійно продумайте відповідь на кожне питання.

Заповнена Вами анкета є важливим документом при оцінці стану Вашого здоров’я. Нашим завданням є з’ясувати, чи буде кроводача безпечна для Вашого здоров’я, а також для пацієнта, якому буде проведено переливання крові.
Уся інформація про донора конфіденційна!

Медогляд

На медогляді лаборант визначає по узятій з пальця краплі крові :
– у первинного донора – групу крові і рівень гемоглобіну в крові, печінкові ферменти (АлАТ, АсАт), білірубін
– у повторного донора – тільки рівень гемоглобіну в крові.
Також вимірюється артеріальний тиск і пульс.

Медичний працівник переглядає Вашу анкету і при необхідності ставить додаткові питання відносно здоров’я і способу життя. Потім медпрацівник попросить Вас підтвердити підписом ясність усіх питань і чесні відповіді на них, добровільне бажання дати кров, а також упевненість в тому, що Ваша кров безпечна для пацієнта. При виникненні питань або сумнівів обов’язково порадьтеся з нашим медичним працівником.

На основі отриманих даних медичний працівник вирішує, чи можете Ви давати кров або ні.

Обстеження донорів перед дачею крові і її компонентів, а також усі етапи заготівлі крові і її компонентів здійснюються тільки з використанням стерильних витратних матеріалів і гемоконтейнерів одноразового використання, що унеможливлюють зараження донора.

Медичне обстеження донора перед дачею крові та її компонентів і видача довідок про стан його здоров’я робляться безкоштовно.

Кроводача
До дачі крові радимо Вам випити склянку чаю або соку з печивом або здобною булкою – це забезпечить хороше самопочуття після кроводачі.

Кроводача відбувається в напівлежачому положенні. Руку донора дезинфікують і пунктують в місці ліктьової вени. У мішок для забору крові беруть 450мл, в пробірки для аналізів – приблизно 40мл крові. Процедура кроводачі триває 5-10 хвилин.

Після процедури
медсестра накладає на місце пункції пов’язку, яку не слід знімати впродовж чотирьох годин. Після кроводачі радимо відпочити хвилин 10, набратися сил, випити сік, чай або каву з печивом.

Уникайте потрапляння води на місце пункції впродовж чотирьох годин після кроводачі. Відвідування спортзалу, а також будь-яке інше фізичне навантаження відкладіть на інший день.

Бажаєте стати донором?

+380 (44) 291-61-18
+380 (44) 291-61-13
(реєстратура)






Right Menu Icon