консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Відділення набутих вад серця

мокрик

Завідувач відділенням
Мокрик Ігор Юрійович

Набуті вади клапанів серця – це патологія, при якій порушення циркуляції крові в організмі людини зумовлені аномалією структури та функції клапанного апарату серця. Щорічно серце помпує близько 2,5 мільйонів літрів крові, весь цей колосальний об’єм протікає через клапани, які розташовані всередині серця.

Природно, уражені клапани прогресивно деградують від малих безсимптомних форм до тяжкої серцево-судинної недостатності, результатом якої є втрата працездатності та, наприкінці, загибель хворих.

um_sait_shtuchni_klapani_meh_protezi_1Рис.1 Штучний клапан серця (механічний протез).

Отже, хірургічне втручання – єдиний ефективний шлях покращення якості життя або навіть його врятування у таких пацієнтів. В ідеалі бажано виконати клапанзберігаючу операцію, яку, на жаль, можна виконати не всім, а тільки тій категорії хворих, у яких ураження клапанів виражені нерізко. У випадках грубої деформації клапанних структур єдиним методом лікування є імплантація штучних (механічних або біологічних) клапанів серця. Щорічно у світі імплантують більше 300 тисяч штучних клапанів серця.

um_sait_shtuchni_klapani_meh_protezi_2Рис.2 Штучний клапан серця (механічний протез).

Кардинальні зміни, які відбулися в епідеміології захворювань клапанів серця, призвели до того, що поєднання коронарної хвороби і ураження клапанів серця наразі є однією з найпоширеніших ситуацій в сучасній кардіохірургії. Збільшення середньої тривалості життя спричинило те, що пацієнти з дегенеративними ураженнями клапанів серця мають супутні значимі атеросклеротичні звуження коронарних артерій, а пацієнти з коронарною хворобою все частіше госпіталізуються з атеросклеротичними і дегенеративними ураженнями клапанів серця. Дані літератури свідчать про те, що у пацієнтів з клапанною патологією у віці 60-70 років з частотою від 30 до 50% спостерігається, принаймні, одне звуження коронарної артерії більше 70% її просвіту.

um_sait_vnv_shtuchni_klapani_biol_protezi_sercyaРис.3 Штучні клапани серця (біологічні протези).

Поширені, генералізовані форми атеросклерозу є серйозною проблемою, оскільки в процес часто бувають втягнутими не лише коронарні артерії, клапани серця, але й артерії інших органів. Згідно з даними літератури, 8–14% пацієнтів, яким виконується реваскуляризація міокарду, мають значні стенози, що локалізуються в каротидних артеріях. Майже половина цих пацієнтів, особливо у віковій групі більше 60 років, мають також патологію клапанів серця. З іншого боку, 40% пацієнтів, яким виконується каротидна ендартеректомія, мають ураження коронарних судин, а у пацієнтів з клапанною патологією з частотою від 30 до 50% можна виявити принаймні одне звуження коронарної артерії більше 70% її просвіту.

sait_vnv_aterosklerotichna_blyashkaРис.4 Атеросклеротична бляшка у судині.

Спираючись на багаторічний досвід, за допомогою найсучаснішого обладнання наші лікарі встановлять діагноз, розроблять найбезпечніший і максимально ефективний план лікування, виконають хірургічне втручання, використовуючи новітні світові методики, проведуть реабілітаційну програму і забезпечать послідовність лікування після виписки.

Відділення розраховане на 35 ліжок.

Відділення спеціалізується на проведенні усіх видів операцій при:

Команда фахівців відділення набутих вад серця стоїть на варті вашого здоров’я.


Right Menu Icon