консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Унікальна операція в Інституті серця за участі провідного американського кардіохірурга Аллана Стюарта

04-12-2015

Вперше в Україні 3 грудня 2015 року за участю провідного кардіохірурга клініки Mount Sinai (Нью Йорк, США) Аллана Стюарта в Інституті Серця (МОЗ України) були проведені унікальні операції з усунення аневризми висхідної аорти для двох українських пацієнтів.

2J2A3317_499x308

Провідні кардіохірурги – Аллан Стюарт і Борис Тодуров

Операція з усунення аневризми висхідного відділу аорти, або так звана «операція Девіда», вважається прикладом найвищої кардіохірургічної майстерності, вона одна з найскладніших і високотехнологічних в дорослій кардіохірургії.

Аневризма висхідної аорти – це серйозне захворювання, яке може привести до розшарування або розриву аорти, в разі чого виникають критичні стани часто несумісні з життям. Перевага даної операції полягає в тому, що рідний клапан аорти пацієнта зберігається і певним чином імплантується в протез аорти, а не змінюється на протез цього ж клапана як при рутинних операціях. Це дозволяє пацієнтові не вживати на постійній основі препарати, які розріджують кров, а значить вести активний спосіб життя, а для жінок – це можливість зберегти дітородні функції, що особливо актуально для молодих пацієнтів.

2J2A3382_499x308

Для проведення цих операцій українцям, професором Алланом Стюартом спеціально були привезені 2 безкоштовні кардіохірургічні протези.

За словами Алана Стюарта, обидві операції пройшли успішно і життєві показники пацієнтів в нормі. «Перший пацієнт був з двостулковим аортальним клапаном, «синдромом Марфана», що істотно ускладнило операцію – тому вона тривала біля трьох годин. Але це була дивовижна командна робота – як у балеті, коли завдяки мові жестів хірурги прекрасно розуміли один одного без слів», – сказав після операції професор Стюарт.

2J2A3852_499x308

«Я дуже багато років мріяв про проведення такої операції в наших стінах, і нарешті це сталося, – коментує директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров. – Основне завдання – навчити наших хірургів цій техніці було виконане, проте для повного оволодіння нашими фахівцями навичкам цього втручання, нам необхідно провести ще 2-3 спільних операції з професором Стюартом, про що ми й домовилися».

Довідково

Алан Стюарт, професор, доктор медичних наук, директор департаменту хірургії аорти і співдиректор клініки «Mount Sinai» (США, Нью Йорк), дійсний член Американської Асоціації Торакальної хірургії.

Як досвідчений кардіохірург, доктор Стюарт провів за свою кар’єру понад 2 000 операцій різної складності, у тому числі 1 000 операцій із заміни клапанів серця. Він спеціалізується на лікуванні патологій аорти, хірургічному лікуванні аортального клапана, хірургічної реконструкції аортального клапана, протезування аортального кореня аорти, аневризми аорти, транскатетерної заміни аортального клапана і механічній заміні клапана аорти.



Right Menu Icon