консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

TAVI 77-річній пацієнтці з критичним аортальним стенозом

15-02-2024

Лікування пацієнтів з комплексними ураженннями клапанів серця – це завжди непрості та важкі випадки в кардіохірургії. Нещодавно в Інституті серця була успішно пролікована пацієнтка 77 років, у якої був виявлений критичний аортальний стеноз, а особливістю було те, що пацієнтка 10 років перед цим була прооперована з приводу недостатності мітрального (імплантовано механічний протез) та тристулкового клапанів серця (пластика кільцем). Враховуючи те, що повторне оперативне втручання має високі хірургічні ризики, команда кардіохірургів прийняла рішення провести малоінвазивне втручання: ендоваскулярну заміну аортального клапана серця (TAVI).

 Виконували втручання згідно європейської практики – під місцевим знеболенням. Імплантований клапан останнього покоління Medtronic PRO+, що має додаткову “спідницю” та розроблений для зменшення вірогідності параклапанної недостатності саме для пацієнтів підвищеного ризику.
 
В гарному стані та без ускладнень пацієнтка виписана на 5ту добу після втручання.

Команда Інституту серця: Андрій Хохлов, Михайло Тодуров, Микола Стан, Марія Слюбик, Наталія Понич, Сергій Судакевич, Людмила Омельченко, Тетяна Касапова.Right Menu Icon