консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Друга трансплантація серця в Інституті серця

11-12-2020

Вся команда нашого Інституту надзвичайно схвильована – сьогодні відбулась ще одна трансплантація серця, яку бездоганно провела команда Інституту серця МОЗ України на чолі з Гаврилом Ковтуном – завідувачем відділення трансплантації органів та тканин людини, який стояв поруч з Борисом Тодуровим ще під час першої уcпішної трансплантації серця 15 років тому і на всіх наступних.

Завдяки їм від опівночі у грудях 34-річного чоловіка б’ється серце. Радість від такої події посилює той факт, що цей чоловік лише декілька місяців тому став батьком.
Тривалий час пацієнт страждав на дилатаційну кардіоміопатію, серцевий м’яз все більше розтягувався та вже не міг качати кров. Тому без трансплантації його життя було під великою загрозою.

Особлива подяка сім’ї донора за те, що дозволили нам врятувати ще одне життя. Для них це був дуже нелегкий, та гідний поваги вчинок. І завдяки цьому вчинку вдалось врятувати ще трьох людей: 3-річній дівчинці та 50-річному чоловіку пересадили по нирці, печінку пересадили 59-річному чоловіку.
Велика подяка колегам із КНП “Київська Міська Клінічна Лікарня Швидкої Медичної Допомоги” ЛШМД, БСП

На наших з вами очах пишеться історія української трансплантології і ми бажаємо усім нам, щоб ця історія була довгою та успішною.

Наша команда:
кардіохірурги: Гаврил Ковтун, Андрій Патола, Антон Шпачук, Сергей Шелудько, Олексадр Поступальський;
анестезіологи: Олег Лоскутов, Микола Гончаренко;
перфузіолог – Василь Шмирко, операційні сестри: Наталі Копильчук, Анастасія Тюлєнєва, кардіолог – Анна Мельник,
трансплант-координатор – Олександр РевенкоRight Menu Icon