консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Перша в Україні імплантація найменшого, мінімально інвазивного електрокардіостимулятора

20-02-2019

20 лютого 2019 року у  ДУ «Інститут серця Міністерства охорони здоров’я України» вперше в Україні відбулася ендоваскулярна імплантація   найменшого у світі кардіостимулятора Medtronic Micra . Пристрій імплантується в межах глобальної клінічної програми  компанії Medtronic. Розміром в одну десяту звичайного кардіостимулятора (25 мм), вагою менше 2 грам (1,75 гр), кардіостимулятор Micra TPS доставляється безпосередньо в серце через катетер, введений в стегнову вену.  Кардіостимулятор надійно прикріплюється до стінки серця і його розташування може бути зміненим у разі необхідності. Мініатюрний пристрій не вимагає використання дротів для підключення до серця. Прикріплений до серця через невеликі “зубчики”, кардіостимулятор генерує електричні імпульси, у відповідь на які забезпечується скорочення серця. Строк служби унікального пристрою – близько 12 років.

“Ця мініатюрна технологія розроблена для забезпечення ефективної стимуляції серцевих м’язів з мінімально інвазивним підходом, на відміну від традиційних кардіостимуляторів “, – коментує завідуючий відділенням порушення серцевого ритму, кандидат медичних наук Олександр Грицай, під керівництвом якого була проведена операція з імплантації унікального пристрою, – «Ми пишаємося тим, що Інститут серця був відібраний серед  групи медичних  закладів з найвищим рівнем медичного сервісу для участі у цій глобальній клінічній програмі. Позитивні  результати можуть потенційно принести користь більш ніж мільйону людей у світі, яким імплантуються  однокамерні кардіостимулятори щороку».

На відміну від звичайних процедур імплантації кардіостимуляторів, імплантат Micra не вимагає загального наркозу, хірургічного розрізу і створення «кишені» для стимулятора під шкірою. Це виключає потенційне джерело ускладнень і будь-які видимі ознаки наявності пристрою.

Більш того, новий кардіостимулятор може врятувати життя пацієнтам, яким відкрите хірургічне втручання протипоказане. Також пацієнтам з даними кардіостимулятором не протипоказане МРТ-дослідження, на відміну від звичайного кардіостимулятора.

На зображенні зліва показане порівняння реальних розмірів нового кардіостимулятора Medtronic Micra із звичайним сучасним кардіостимулятором.

Як зазначив завідуючий кафедрою кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій НМАПО імені П. Л. Шупика, д.мед.н., член – кор. НАМНУ, проф. Борис Тодуров, Україна стала однією з трьох країн Східної Європи (після Польщі і Угорщини), де використовують цю сучасну технологію. Всього в світі це рішення доступне в 20-ти країнах, відтепер включаючи і Україну.

 



Right Menu Icon