консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Конференція “Функціональна діагностика серцево-судинних хвороб” в Інституті Серця

14-03-2019

14 березня 2019 року Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика та Інститут серця МОЗ України провели 7-му реєстрову науково-практичну конференцію «Функціональна діагностика серцево-судинних хвороб», присвячену 40-річчю кафедри функціональної діагностики. Основна мета конференції полягала в ознайомленні практичних лікарів із сучасними можливостями методів функціональної діагностики, обговоренні стану підготовки методичних та нормативних документів. Для участі в конференції, яка проходила в переповненому залі Інституту серця МОЗ України, зареєструвались більше 320 лікарів з переважної більшості областей України, у тому числі завідувачі та представники профільних кафедр, експерти з функціональної діагностики.

Конференцію відкрив завідувач кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних і екстракорпоральних технологій НМАПО імені П.Л. Шупика, член-кореспондент НАМН України професор Б. Тодуров. Від керівництва Академії з привітаннями учасникам конференції виступили проректор з науково-педагогічної роботи професор О. Толстанов і декан терапевтичного факультету доцент С. Кушніренко. Вони вручили Подяки Ректора з нагоди 40-річчя від часу заснування кафедри функціональної діагностики та за багаторічну сумлінну працю співробітникам цієї кафедри і базової установи – Інституту серця МОЗ України.

З промовою «Кафедрі функціональної діагностики – 40 років: досягнення і перспективи» виступив завідувач кафедри професор О.Жарінов. Він детально розповів про основні етапи історії кафедри, згадав її фундаторів, традиції, висвітлив основні здобутки колективу кафедри протягом останніх років, наголосив на важливості впровадження нових форм післядипломного навчання лікарів.

Традиційно тематика конференції охоплювала сучасні аспекти електро- і ехокардіографічної діагностики, ультразвукового дослідження судин, холтерівського моніторування ЕКГ, моніторингу подій, електроенцефалографії. Не дивно, що на ювілейній конференції більшість доповідей було зроблено саме співробітниками кафедри функціональної діагностики (О.Жарінов, В.Куць, Л.Ткаченко, Н.Ліфантьєва, Н. Васильєва). Завідувач кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних і екстракорпоральних технологій член-кореспондент НАМН України професор Б. Тодуров виступив з доповіддю «Методи діагностики і сучасне ведення пацієнтів з тромбоемболією легеневої артерії». Особливу увагу учасників привернула тематика доповідей запрошених гостей. Завідувач кафедри кардіології і функціональної діагностики ХМАПО професор В. Целуйко розповіла про сучасні аспекти діагностики ураження серця при онкологічних хворобах. Натомість, завідувач кафедри променевої діагностики ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького професор Ю. Іванів у своїй доповіді висвітлив сучасні аспекти диференційної ехокардіографічної діагностики післяінфарктних аневризм лівого шлуночка, а доцент цієї ж кафедри М. Сороківський – методи діагностики та стратифікації ризику у пацієнтів із безсимптомною фібриляцією передсердь.

Під час конференції проведена нарада головних експертів з функціональної діагностики регіонів України та представників профільних кафедр, на яких здійснюється викладання функціональної діагностики. На завершення конференції відбулася презентація нового навчального посібника професора О.Жарінова і доцента В. Куця «Електрокардіографія для сімейного лікаря».Right Menu Icon