консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Звернення Бориса Тодурова щодо коронавірусу

19-03-2020

Борис Тодуров: “Інститут серця тимчасово призупиняє планові операції, госпіталізуються екстрені пацієнти з діагнозом: гостра ішемія – гострий коронарний синдром (інфаркт міокарда), тромбоемболія легеневої артерії, розшаровуюча аневризма аорти, гостра серцева недостатність. Інститут серця в разі необхідності зможе госпіталізувати важких пацієнтів, які потребуватимуть апарати штучної вентиляцї легень та ЕКМО.

Правила профілактики коронавіруса:

Зберігайте дистанцію, мийте руки, не торкайтеся обличчя. Прості речі рятують життя і допомагають не заразитися.

Коронавірус передається крапельним шляхом. Це дрібні крапельки слини, які зриваються зі слизової і з голосових зв’язок.

Тому майте на увазі, що будь-яке спілкування на відстані менше 1,5 метрів – це фактор ризику. Будь ласка, не спілкуйтеся в громадських місцях без маски зі сторонніми людьми.

Руки – це основне джерело інфекції, яку ви отримуєте з ручок на двері, з поручнів на прилавках магазина. Гроші і будь-які інші предмети, до яких ви торкаєтеся, до яких торкалися до цього інші люди, можуть бути джерелом інфекції. Тому, маска, дистанція і обробка рук врятують вас від критичних ситуацій, від зараження і, в кінцевому підсумку, від поганих наслідків.

Мийте руки дезинфікуючим засобом, обробляйте ручки по можливості дезинфікуючим засобом. Візьміть маленькі флакончики. Якщо немає спирту на сьогодні – заправте їх горілкою і обробляйте руки після кожного дотику. Будь то кнопка ліфта, будь то ручка дверей, будь то прилавок магазина. Скрізь, де ви торкаєтеся руками до сторонніх предметів, намагайтеся їх після цього обробити.

І запам’ятайте собі найголовніше правило – руками не торкайтеся свого обличчя. Тому що немає гарантій того, що ваші руки будуть постійно стерильними. Якщо ви витираєте рот або витираєте ніс – це вже величезний фактор ризику. Просто ось на той період, поки у нас є така епідеміологічна ситуація, забудьте про своє обличчя, як про предмет, який можна, до якого потрібно торкатися руками. Візьміть собі це за правило.

Ось такі прості поради. Як то кажуть, прості речі рятують життя. Будете дотримуватися ось такого режиму – у вас буде більше шансів на те, що ви не заразитеся, що не захворієте і в кінцевому результаті не опинитеся в лікарні.”

 Right Menu Icon