консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Еендопротезування черевного відділу аорти


Аорта – найбільша артерія людини по якій кров направляється з серця до органів і яка ділиться на кілька відділів:

  1. Висхідна аорта;
  2. Дуга;
  3. Низхідна частина аорти.

Серйозною проблемою є стан, при якому на певній ділянці аорти відбувається надмірне розширення – випинання.

Якщо патологічно змінений ділянку знаходиться нижче діафрагми, то говорять про аневризмі черевного відділу низхідній аорти.

У більшості пацієнтів аневризма аорти може розвиватися кілька років, перш ніж з’являться які-небудь ознаки захворювання (симптоми). При аневризмі черевної аорти спостерігаються такі симптоми:

  1. Тупий біль в животі;
  2. Відчуття пульсації в животі;
  3. Біль у спині.

Аневризма черевного відділу аорти – небезпечний стан, який може загрожувати життю, так як є ймовірність розриву аорти. Вибір лікування аневризми залежить від наявності симптомів і розміру аневризми. Екстрена операція необхідна при розриві аневризми. Такі операції супроводжуються значно більшим ризиком для пацієнта, ніж при планових операціях, коли є можливість повністю обстежити пацієнта і ретельно підготувати до хірургічного втручання.

Поряд з традиційними операціями при аневризмах черевної аорти, може бути застосований новий метод лікування – ендопротезування аорти. Метод полягає в тому, що через невеликий прокол артерії на стегні, через катетер в аорту вводиться спеціальний судинний протез, який зсередини фіксується до нормальних відділам аорти вище і нижче місця розташування аневризми. Така операція малотравматична, не вимагає розтину грудної порожнини і відносно легко переноситься пацієнтами.



Right Menu Icon