Міністерство охорони здоров’я України
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
ДУ «Інститут серця МОЗ України»
Асоціація аритмологів України
Всеукраїнська асоціація фахівців з аритмології і електрофізіології серця
ДУ «Інститут серця МОЗ України», конференц-зал
16-17 листопада 2017 року в Інституті серця МОЗ України відбулася IX науково-практична конференція «Дні аритмології в Києві». Співорганізаторами цього щорічного заходу були Інститут серця МОЗ України та Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика. Основна ідея конференції – підвищити обізнаність кардіологів, лікарів функціональної діагностики, кардіохірургів, лікарів суміжних спеціальностей щодо сучасних можливостей діагностики та інтервенційного лікування аритмій серця. Для участі в конференції за два дні зареєструвались понад 250 практичних лікарів з більшості регіонів України. З привітаннями учасникам конференції виступили генеральний директор Інституту серця МОЗ України, завідувач кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій, член-кореспондент НАМН України, професор Б.Тодуров і проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи НМАПО ім. П.Л. Шупика, професор Р.Моісеєнко.
Науковими модераторами конференції були завідувач кафедри кафедри функціональної діагностики НМАПО ім. П.Л. Шупика професор О.Жарінов і завідувач кафедри внутрішньої медицини №1 з курсом серцево-судинної патології Одеського національного медичного університету професор Ю.Карпенко. Спільна модерація наукових засідань і симпозіумів кардіологом та інтервенційним аритмологом виявила чимало дискусійних аспектів сучасного ведення пацієнтів з аритміями серця, які чітко не охоплюються існуючими узгодженими рекомендаціями. А це, в свою чергу, викликало значну зацікавленість та активне залучення аудиторії.
У конференції взяли участь спеціалісти в галузі порушень серцевого ритму і провідності з провідних науково-практичних центрів і закладів вищої освіти В. Залевський (ІССХ ім. М.М. Амосова НАМН України), Д. Волков (Інститут загальної та невідкладної хірургії НАМН України, м. Харків), В. Іванов (Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова), О. Коваль (Дніпропетровська державна медична академія), О. Іркін (Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска НАМН України). У науковій програмі було чимало доповідей і майстер-класів співробітників Академії (О.Жарінов, В.Куць, Л. Ткаченко, М. Тріщинська). Крім того, було оприлюднено результати досліджень, виконаних в Академії (О.Єпанчінцева, О.Надорак, Ю.Залізна). В рамках конференції відбулися декілька практичних симпозіумів, на яких розглядалися аспекти антитромботичної і антиаритмічної терапії, а також застосування імплантованих пристроїв у пацієнтів із серцевими аритміями.
Матеріали проведеного форуму будуть детально висвітлені в газеті «Здоров’я України» та часописі «Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія».