консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

З Палестини до Києва задля надскладної операції на серці

23-08-2018

Маші Абу-Румайла 4,5 роки. Вона народилася в м. Макєєвка. При народженні їй встановили діагноз: критична вроджена вада серця, функціонально єдиний шлуночок. Для порятунку життя дитини при таких вадах необхідно провести 3 операції. Перші дві операції, в періоді новонародженості і в 4 місяці, були зроблені кардіохірургом Ігорем Мокриком (на даний час – завідувач відділенням Набутих вад серця в Інституті серця) у відділенні дитячої кардіохірургії ДУ “Інститут невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака НАМН України” в Донецьку.
Коли почалася війна, Маша разом із сім’єю переїхала жити в Палестину, звідки походить її батько. Там вона перебувала під наглядом лікарів з дитячої кардіохірургічної клініки в Єрусалимі. Коли підійшов час робити третю, завершальну і найскладнішу операцію, батьки вирішили знову звернутися до того ж лікаря і оперуватися в Інституті Серця.
Операція була виконана 8 серпня і пройшла успішно.
Щаслива родина повертається додому.

Ігор Мокрик: «Лікування дітей з важкими вродженими вадами серця вимагає тривалих, часто багаторічних зусиль. Кілька операцій, починаючи з періоду новонародженості; виходжування в реанімації і відділенні; патронаж і лікування в міжопераційному періоді … У цьому ланцюжку кожна ланка має величезний вплив на остаточний результат. Те, що Маша повертається в Палестину після успішно проведеної операції Фонтена в Україні – це успіх спільних зусиль не одного десятка фахівців з Донецька, Палестини і Києва. Від їх імені бажаю Маші і її родині миру і добра. »Right Menu Icon