консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

XІ Науково-практична конференція «Функціональна діагностика серцево-судинних хвороб»

17-03-2023

16-17 березня 2023 року Національний університет охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика та ДУ «Інститут серця МОЗ України» провели ХІ реєстрову науково-практичну конференцію «Функціональна діагностика серцево-судинних хвороб», присвячену 100-річчю від дня народження фундатора кафедри функціональної діагностики, видатного кардіолога і організатора кардіологічної служби в Україні професора Миколи Кузьмича Фуркало. Основна мета цієї щорічної конференції полягала в ознайомленні практичних лікарів із сучасними можливостями методів функціональної діагностики в кардіології. Для участі у форумі попередньо зареєструвалися більше 500 лікарів з усіх областей України, у тому числі експерти з кардіології і функціональної діагностики, завідувачі та представники профільних кафедр. Конференція проходила в лекційному залі кафедри в Інституті серця МОЗ України з онлайн-трансляцією.

Конференцію відкрив вступним словом генеральний директор ДУ «Інститут серця МОЗ України», завідувач кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій НУОЗ України імені П.Л. Шупика, член-кореспондент НАМН України професор Б. Тодуров. Він розповів про новації у роботі Інституту та розташованих на його базі кафедр протягом останнього року. Професор О. Жарінов і доцент В. Куць підготували спеціальну доповідь, присвячену життєвому і професійному шляху професора М.К. Фуркало, який у Київському інституті удосконалення лікарів пройшов шлях від аспіранта до проректора з наукової роботи (1972-1974) і завідувача кафедри функціональної діагностики (1979-1992).

Тематика конференції охоплювала сучасні аспекти електро- і ехокардіографічної діагностики, ультразвукового дослідження судин, холтерівського моніторування ЕКГ, моніторингу подій, використання імплантованих пристроїв. Найпотужніший внесок у реалізацію наукової програми зробили співробітники кафедр Університету та Інституту серця (Б. Тодуров, О. Жарінов, В. Куць, А. Хохлов, М. Стан, О. Фуркало, Н. Ліфантьєва, Л. Ткаченко, О. Єпанчінцева, Я. Скибчик). У конференції взяли участь провідні фахівці ННЦ «Інститут кардіології імені М.Д. Стражеска НАМН України» (М. Лутай, Я. Лутай), Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України» (С. Фуркало), Інституту терапії імені Л.Т. Малої НАМН України (С. Серік), суміжних кафедр Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (В. Целуйко), ЛНМУ імені Данила Галицького (Н. Орищин, М. Сороківський, М. Перепелиця), Запорізького державного медичного університету (Д. Лашкул). Значну увагу аудиторії привернули майстер-клас зі скринінгу та диференціальної діагностики передсердних тахіаритмій, доповіді, присвячені особливостям ЕКГ у пацієнтів з гіпертрофічною кардіоміопатією, обмеженням ехокардіографічного оцінювання фракції викиду лівого шлуночка, використанню методів функціональної діагностики при венозних тромбозах і тромбоемболіях. Під час конференції завідувачі профільних кафедр обмінялися досвідом діяльності та поінформували аудиторію про нові можливості післядипломного навчання лікарів з функціональної діагностики.

Проведення конференції стало важливим кроком для зміцнення спільноти профільних кафедр і безперервного професійного розвитку лікарів, які займаються різними аспектами функціональної діагностики в кардіології. Учасники конференції отримають сертифікати згідно з вимогами Центру тестування МОЗ України. Відеозапис конференції протягом тижня буде доступний для перегляду на платформі Youtube.Right Menu Icon