консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Вперше в Україні виконана успішна операція з усунення коарктації аорти у маляти вагою 1 кг

20-04-2018

Дитина (хлопчик) з Рівненської області народилася на 27 тижні вагітності вагою 870 г з двома вадами серця – коарктацією аорти, гіпоплазією дуги аорти і з баталовою протокою. Протягом місяця Рівненські лікарі вихожували дитину і потім доставили в Інститут серця. Вже через 2,5 години після того, як дитина поступила до клініки, вона була успішно прооперована бригадою лікарів на чолі з кардіохірургом Василем Карпенко, анестезіологом Іриною Галамай.

Борис Тодуров подякував колегам – Рівненським акушерам-гінекологам, педіатрам, які успішно прийняли роди, виходили малюка, доставили в Інститут серця для корекції вади, і підкреслив:
«Ще донедавна така мала вага (до 1 кг) вважалася практично вироком, і дітей з такою вагою не оперували щодо вроджених вад серця. На сьогоднішній день, мала вага не є протипоказом для усунення вроджених вад серця. Більш того, за нашим досвідом, такі діти в подальшому не мають неврологічного дефіциту і виростають здоровими, соціальними і фізично адаптованими»Right Menu Icon