консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Відомий літовський хірург Рімантас Бенетіс провів майстер-клас в Інституті серця

10-12-2016

todurov_benetis4

8 грудня 2016 року в Інституті Серця генеральний директор Інституту кардіохірург Борис Тодуров та директор Каунаської університетської клініки кардіохірург Рімантас Бенетіс разом з командою фахівців Інституту серця провели унікальну операцію – 38-річній пацієнтці зі смертельно небезпечним діагнозом “аневризма аорти” замінили найбільшу судину та зробили реконструкцію аортального клапана.

Литовський професор Рімантас Бенетіс приїхав до Києва спеціально для того, аби поділитися своєю методикою оперування згаданої хвороби серця. Операція була складною, але пройшла успішно – пошкоджений аортальний клапан пацієнтки вдалося реконструювати, а не замінювати протезом. Складність полягала ще й в тому, що в процесі операції з урахуванням стану судин серця пацієнтки довелося змінювати методику – замість “операції Девіда” було вирішено зробити “операцію Якуба”, з якою міжнародна команда фахівців впоралась на відмінно.
Без перебільшення, українсько-литовська бригада кардіохірургів врятувала життя молодій жінці, адже аневризма аорти є однією з поширених причин миттєвої смерті.

 

todurov_benetis_3В той же день в Інституті серця відбулася прес-конференція, присвячена унікальній операції та литовсько-українському співробітництву, за участі професора Рімантаса Бенетіса, уповноваженого посла Литовської Республіки Марюса Януконіса, Аташе з військових питань Алгірдаса Норкуса, Директора Інституту серця професора Бориса Тодурова.

Під час прес-конференції Борис Тодуров зазначив, що працювати за одним операційним столом із литовськими колегами – дуже багато означає для українських кардіохірургів.
“Приїзд литовських медиків не є звичайним візитом ввічливості. Сьогодні це – символ дружніх відносин, які зміцнюються, адже наші країни мають дуже багато спільних інтересів: і економічних, і політичних, і медичних. Але найголовніше – це стосунки між людьми, лікарями. Сьогоднішня операція вже практично робить нас родичами. Ми хочемо розвивати ці стосунки в різних напрямах.
Під час війни в Україні не так уже і багато справжніх друзів, готових прийти на допомогу. Литва і Польща найбільше допомагають нам і нашим волонтерам у ці складні часи. Уже заплановано поїздки українських кардіохірургів до Каунаса і Вільнюса, дві групи поїдуть у січні на стажування, вже навіть придбали квитки”, – сказав Дирекор Інституту серця

 



Right Menu Icon