консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

TAVI і 2х-камерний кардіостимулятор 81-річному пацієнту

20-07-2021

Нещодавно до Інститут серця МОЗ України звернувся 81-річний пацієнт, в якого виявили критичний аортальний стеноз. Ця вада серця – одна з найнебезпечніших, що порушує кровообіг та зменшує відтік крові з лівого шлуночка в аорту. Поступово це призводить до різних клінічних проявів, які загрожують життю.
Разом з тим була виявлена і аритмія – порушення проведення серцевого імпульсу у вигляді атріовентрикулярної блокади 2-3 ступеня, що потребувала імплантації постійного штучного водія ритму.

Було прийняте рішення про першочергову ендоваскулярну заміну аортального клапана (TAVI): було імплантовано клапан Evolut R 29 (Medtronic). Така операція показана пацієнтам, яким з певних причин не можна робити відкрите хірургічне втручання на серці.
Втручання виконано командою лікарів: Андрій Хохлов, Олег Зеленчук, Микола Стан, Яна Антонюк, Сергій Судакевич, Наталія Понич Горобієвська, Юлія Мотько, Тетяна Касапова, Олена Кобзева, Анна Гайворонская.

На другу добу після заміни клапану лікарями Олександр Грицай, Євгеній Житинський пацієнту імплантовано двокамерний кардіостимулятор. А вже на сьому – пацієнта виписали додому.Right Menu Icon