консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

ПЕРША в історії України трансплантація серця дитині!

21-09-2021

Це унікальна для нашої країни операція та надзвичайно важлива сторінка в історії кардіотрансплантації.
Першу пересадку серця дитині провів директор Інститут серця МОЗ України Борис Тодуров  разом з завідувачем відділення патології міокарду та трансплантації органів і тканин Гаврилом Ковтуном та львівськими колегами.

Пацієнт — 13-річний хлопець Максим з Волині, стан якого був критичним і рахунок ішов на дні. Операція пройшла успішно. Дитина отримала шанс на довге та щасливе життя.

Це хвилююча подія, адже Україна довго йшла до неї. 20 років тому Борис Тодуров, завдяки неймовірній енергії та вірі у свою справу, виконав ПЕРШУ в Україні трансплантацію серця.
20 років поспіль серця сотень українців не отримували жодного шансу на життя — посмертної трансплантації Україні не існувало.

Завдяки титанічній роботі та професійній наполегливості Олега Самчука та Бориса Тодурова, фахівців світового рівня, 2019 року українська трансплантологія отримала шанс на нове життя. І дихає на повні груди!

Вчорашній вечір в Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова подарував не одне життя — відбулася ще перша в Україні трансплантація легень. Крім того, пересаджено дві нирки, печінку, а днями планується пересадка рогівки.
Операції виконані фахівцями Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги на чолі з директором Олегом Самчуком. Працювали разом з командами зі Львова, Києва та Польщі.

Дякуємо Львівській лікарні швидкої допомоги, окрема подяка Дмитру Ковалю, Олегу Самчуку та його команді лікарів Львівської лікарні, Ирині Заславець за те, що такі операції стали можливими в нашій країні.

Світла пам’ять донору. Шана та вдячність родичам.

Відтепер в Україні трансплантація легень та трансплантація серця дитині — можлива.

Це великий крок на шляху до цивілізованої та незалежної трансплантології. Він дає можливість українцям почуватись захищеними в рідній країні та отримувати шанс на довге та щасливе життя.Right Menu Icon