консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Вперше в Україні в Інституті Серця імплантація ендопротезів аортального клапану останнього покоління

29-03-2018

Інститут серця впроваджує сучасні технології ендоваскулярного лікування клапанної патології!

28-29.03.2018 в Інституті Серця МОЗ України, вперше в Україні, виконані 2 операції трансфеморальної (черезстегнової) імплантації протезів аортального клапану останнього покоління.
Завдяки цьому, в Інституті серця рятують пацієнтів з клапанною патологією, яким раніше, за різними протипоказами, відмовляли в операції.  В минулому році, також вперше в Україні, були виконані успішні процедури трансфеморальної імплантації ендопротезів мітрального клапану.

На початку 21 століття оперативне лікування патології серцевих клапанів майже досягло свого ідеалу: новітні технології та матеріали, що використовуються під час операцій, знизили ризики ускладнень майже до статистичних похибок.

Але залишаються досить великі групи пацієнтів, які не можуть бути оперовані традиційними методами відкритої хірургії через осбливості анатомії, складні та поєднані ураження клапанів та аорти, супутні захворювання та ін.

Альтернативою в даній ситуації стала технологія ендоваскулярної імплантації протезів аортального та мітрального клапанів. Основною перевагою таких операцій є те, що вони виконуються не через розріз грудної клітини, а через прокол стегнової артерії. Тобто, таким чином вдається уникнути основної низки ризиків, пов’язаних з операційною травмою, тривалою зупинкою кровообігу, ризиком інфекції тощо.

Також, тривалість процедури ендоваскулярної імплантації клапанного протезу суттєво менше, і значно менше тривалість післяопераційної реабілітації.

Пацієнт, 75 років, мав складне поєднане ураження аортального клапану (комбінована аортальна вада з переважанням стенозу 4 ст.), виражене ураження висхідної аорти кальцинозом та низку супутніх захворювань, які в сукупності робили ризик традиційної операції вкрай великим. Ендоваскулярна імплантація аортального клапану була єдиною можливістю врятувати його життя.

Новітні технології вже в Україні!

Відео 

Імплантація ендопротезу аортального клапану нового покоління



Right Menu Icon