консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Лікарі Інституту серця провели операцію новонародженій дитині в Молдові


22 лютого команда лікарів Інституту Серця в складі дитячого кардіохірурга Аксьонової І. А. і дитячого анестезіолога-реаніматолога Галамай І. В. спільно з колегами з Молдови прооперували новонароджену дитину з важкою вадою серця. Операція була успішно проведена в Республіканській Клінічній Лікарні міста Кишинева. На території Молдови операція артеріального переключення при транспозиції магістральних судин була виконана вперше. Ми дякуємо нашим молдавським колегам за надану довіру співробітникам Інституту Серця.

Переклад програми Новини (Кишинів)

Новонародженому маляті з Чадир-Лунга Р. Молдова була виконана складна операція на серці командою лікарів «Інституту серця» з Києва. Дитина народилася з дуже складною вродженою вадою серця і потребувала ургентного кардіохірургічного втручання в республіці Молдова.
Для того, щоб врятувати життя дитини, хірурги з Молдови звернулися за допомогою до колег з України, які мають великий досвід в лікуванні складних вроджених патологій серця у новонароджених.

Ольга народила хлопчика 14-го лютого. Через кілька годин після народження, дитина сильно посиніла. Тільки після цього лікарі виявили ваду серця. Дитина була негайно госпіталізована в Республіканську Клінічну Лікарню, де місцеві кардіохірурги зробили перший етап операції. Другий, найскладніший етап операції, в якому взяли участь бригада лікарів з Інституту Серця м.Києва було виконано протягом тижня.
«Лікар прийшов і сказав мені, що у нього не дуже хороша новина для мене. Припустили, що у дитини є важкий вроджений дефект розвитку серця. Якщо ми готові подолати всі труднощі до кінця, то все буде добре і Ваша дитина, ми дуже сподіваємося, буде здоровою,-сказала мати новонародженого.»

Дитина добре перенесла операцію. Лікарі дали гарантії того, що його життя знаходиться поза небезпекою.
“Це одна з найскладніших патологій, які вимагають великого досвіду і технічного обладнання. Фахівці з Києва привезли з собою і спеціальні інструменти і матеріали, яких в даний час у нас немає. Вони поділилися своїм досвідом і розповіли, чого нам не вистачає для проведення таких операцій самостійно,”- сказав дитячий кардіохірург Республіканської Клінічної Лікарні м Кишинеу, Лівіу Maніук.
Лікарі Інституту Серця з Києва запропонували допомогу своїм молдавським колегам і в наступних тяжких умовах.

“Наші колеги з Молдови звернулися до нас за допомогою, щоб розробити і запустити програму з порятунку таких дітей тут на місці, щоб не перевозити їх до іншої країни. Ця патологія є однією з найсерйозніших, і не завжди є можливість транспортувати пацієнта в інше місто, а, тим більше, в іншу країну “,- говорить Ірина Аксьонова, кардіохірург Інституту Серця з Києва.

Щороку в Молдові близько 600 дітей народжуються з вродженими вадами серця. Всі витрати на втручання покриваються Національної Компанією медичного страхування Молдови.Right Menu Icon