консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Велика операція на маленькому серці

13-08-2018

В Інституті серця Міністерства охорони здоров’я вперше в Україні у вітчизняній практиці почали робити унікальні операції для недоношених діток із дуже низькою вагою.

7 серпня 2018 року команда лікарів – Василь Карпенко (керівник), Володимир Вашкеба, Ірина Галамай, – врятувала маляту із вродженою критичною патологією серця. Раніше такий діагноз – критична коарктація аорти – лунав як вирок, бо з ним малюки зазвичай живуть не довше місяця

Маленький Олексійко, привезений «швидкою» з Херсона, став другою прооперованою дитиною з таким діагнозом. Малюк – один із близнюків. Разом із братиком Андрієм вони народилися на 32 тижні вагітності. Братик народився здоровим, а от цьому хлопцеві знадобилася невідкладна допомога.

У палаті, де перебуває крихітний пацієнт, подушкою слугує шматочок вати, а підгузок – по самі груди. Із ростом 40 сантиметрів і вагою 1 кілограм 300 грамів Олексій позаду вже має серйозну операцію.

Раніше в Україні за таких пацієнтів не бралися. Вперше ризикнули допомогти місяць тому, і саме в Київському Інституті серця. Тепер недоношена дитина врятована. Олексійко став другою перемогою.

Василь Карпенко: “Хлопчик народився глибоко недоношеною дитиною з діагнозом «критична коарктація аорти». Це означає критичне вроджене звуження аорти, яка є головною судиною організму. Без надання необхідної допомоги такі діти вмирають упродовж першого місяця життя. Адже через це вузьке місце серцю дуже важко проштовхувати кров. Унаслідок чого серце просто втомлюється та зупиняється. Проведена операція була відкритою. Ми дібралися до головної судини – аорти, побачили існуюче звуження, зсікли його та виконали пластику аорти таким чином, що звуження вже немає.”

За словами кардіохірурга пластика була виконана власними тканинами, щоб аорта потім могла зростати разом із зростанням організму.

Мама Юлія не може повірити власним очам. Спочатку шокував діагноз. А за кілька днів – така раптова перемога.

– Я навіть не уявляю, як це вдалося лікарям – оперувати такі дуже маленькі судини, – говорить вона.

Тато двійнят готується знайомити прооперованого Олексія з братиком, якого у Херсоні зараз доглядає бабуся. Андрій на кілограм важчий за братика, почувається добре.

Херсонські лікарі радіють спільній перемозі. Саме вони швидко поставили Олексієві діагноз, зв’язалися з Києвом і знайшли лікаря, згодного на таку операцію. Місцеві медики підтвердили, що ситуація була дуже серйозна, і передбачити її під час вагітності неможливо.

Лікар-неонатолог Херсонської дитячої обласної лікарні Аліна Скляр наголошує:

– Доволі часто бувають такі вади серця, які можна виявити лише після народження дитини. Оскільки малюк у череві матері важче розвивався та був із маленькою вагою, то й діагностувати патологію було важче.

10 серпня у спеціальному медичному боксі Олексія повезли в Херсон до братика.

Відео Факти ICTV

Вікна-новини, СТБRight Menu Icon