консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Серця трьох маленьких українців вилікували без розтину грудної клітки


Унікальні операції здійснили в Інституті серця. 

21 липня тут уперше в Україні імплантували інноваційну систему Nit-Occlud ASD-R з Німеччини дітям, які мають вроджену ваду серця – дефект міжпередсердної перетинки.

РЯТІВНА «ПАРАСОЛЬКА»

Щодня серця цих діточок збільшувалися, з лівої частини серця кров перетікала до правої, що перевантажувало та порушувало ритм серця й підвищувало тиск у легеневій артерії. Аби з віком небезпечний отвір у дітей не розширювався, кардіохірург Костянтин Бойко разом із колегою з польської клініки Робертом Сабіневичем увели катетором cпеціальний пристрій – окклюдер через судину, а коли встановили його в потрібному положенні, він відкрився, мов маленька парасолька, і закрив дірку. Кожна операція тривала до 40 хвилин.

sait new occ_MG_9844

П’ятирічний Ілля Купрієнко – перший пацієнт з України, який ходить знімецькою «парасолькою» у серці

Лікарі обіцяють, що вже за кілька днівп’ятирічний Ілля Купрієнко з Хмельницького, шестирічна Поліна Кузіна з Харкова та дев’ятирічна Яна Крук із Рівненської області забудуть про недугу.

– Це сучасна малоінвазивна процедура, – розповів директор Інституту серця Борис Тодуров. – Схожі апарати, щоправда, старішої модифікації, держава закуповує за бюджетні кошти, але їх вистачає лише для 15 відсотків пацієнтів. У даному разі на допомогу прийшов благодійний фонд.

Тодуров пояснює, що новинка має низку переваг: виготовлена без спаювання і додаткових затискачів, відтак швидше і краще прижива- ється, має захисну мембрану, яка знижує ризик тромбоутворення.

ДНІ НАРОДЖЕННЯ СВЯТКУВАТИМУТЬ ДВІЧІ

П’ятирічний Ілля Купрієнко – перший пацієнт з України, який ходить з німецькою «парасолькою» у серці.

Розмовляємо з його мамою Сніжаною Анатоліївною, вона працює бухгалтером у Хмельницькій обласній філармонії. Каже, що синочок зовсім не боявся операції, бо вважає себе сміливим. Йому розповіли, що він трішки засне, а коли прокинеться, то буде здоровим. Ілля – дуже активний, любитьграти у футбол. Досі на спорт було табу. Тепер мама сподівається, що він щодня дружитиме з м’ячем – хоче бути лише футболістом. Водночас дуже цікавиться анатомією людини, дитяча медична енциклопедія – його найулюбленіша книжка.

– Ілля – єдина довгоочікувана дитина у сім’ї, і, тут, у клініці, ми дуже сподівалися на диво… І воно сталося, – каже пані Сніжана. – Його оперував кардіохірург Костянтин Бойко. Ми приїжджали в Інститут серця рік тому, тоді ж медики діагностували цю вроджену ваду і запропонували операцію, але вартість окклюдера – 90 тисяч гривень. Звичайно, що з моєю зарплатою така ціна була захмарною. Як добре, що на нашій життєвій дорозі з’явилися благодійники! Особливо вдячні нашому лікарю Костянтину Бойку, який усі дні перед операцією нас підбадьорював, він був на роботі й о сьомій годині ранку, й о десятій вечора. З нами приїхала бабуся Ніна, друзі підтримують, телефонують. Коли повернемося додому, бабуся спече для внука його улюбленого тортика.

Мами Поліни Кузіної та Яночки Крук – Олена і Людмила – також дуже вдячні лікарям з Інституту серця, що повернули їхнім прин- цесам щасливе дитинство. Дляних тепер 21 липня буде другим днем народження.

Олена понад двадцять років була банківським працівником, та в останні роки через здоров’я до- нечки роботу довелося залишити.

– Ми лікувалися у Харкові, але там нам запропонували відкриту полосну операцію – це дуже складна процедура. А в Інституті серця ми стали першими пацієнтами, кому зробили операцію такого високого, європейського рівня, – говорить Олена Кузіна.

Поліна захоплюється малюванням, любить кататися на велосипеді, чого практично не можна було робити до операції, а взагалі, як усім сучасним дітям, їй усе цікаво. Лікарі обіцяють, що вже скоро у дівчинки майже не буде обмежень, діти зможуть гратися, бігати, як інші.

У Поліночки першого вересня – день народження, а ще вона стане першокласницею, з нетерпінням чекає цього дня.

– Найважчим було очікування операції. Коли перевели з операційної до палати інтенсивної терапії, ми всі зітхнули з полегшенням: дякувати Богу, усе позаду, – промовляє мама Яночки Крук, пані Людмила.

Коли верстався номер.

Ми зателефонували до Інституту серця і дізналися, що всі дітки почуваються добре, їх уже виписали, і вони поїхали додому. До речі, Яна Крук сьогодні святкує день народження, їй виповнилося 9 рочків. Щиро бажаємо їй, а також Іллі та Поліні бути завжди здоровими!

 

28 липня 2016

Вечірній Київ Світлана КОВАЛЬОВА

18 сторінкаRight Menu Icon