Науково-практичний семінар «Інфаркт міокарда і серцева недостатність» був проведений 1 грудня кафедрою функціональної діагностики НМАПО ім. П.Л. Шупика спільно з базовою установою – Інститутом серця МОЗ України, за сприяння департаментів охорони здоров’я КМДА, КОДА та за участю профільних кафедр. Модераторами семінару були завідувач кафедри функціональної діагностики професор О.Жарінов і завідувач кафедри кардіології і функціональної діагностики Харківської медичної академії післядипломної освіти професор В.Целуйко. У семінарі взяли участь понад 120 лікарів-кардіологів, терапевтів, кардіохірургів, реаніматологів, анестезіологів, лікарів з функціональної діагностики з різних регіонів України. Щорічний семінар завжди привертає таку велику увагу практичних лікарів з огляду на швидку еволюцію підходів до діагностики та лікування гострих коронарних синдромів.
Тематика першого засідання охоплювала аспекти хірургічного, ендоваскулярного та медикаментозного лікування інфаркту міокарда, ведення післяінфарктних хворих. Проф. В. Целуйко виклала основні положення рекомендацій Європейського товариства кардіологів 2017 року з лікування інфаркту міокарда з елевацією сегмента ST, а професор О.Жарінов – принципи застосування подвійної антиагрегантної терапії у лікуванні післяінфарктних пацієнтів згідно з європейським консенсусом 2017 року.
Друге засідання було присвячене проблемам діагностики та лікування серцевої недостатності. Доктор медичних наук Д.Рябенко (ННЦ «Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска») висвітлив особливості сучасної діагностики та лікування міокардитів, професор О. Жарінов – принципи ведення пацієнтів з ішемічною кардіоміопатією, а професор Л. Воронков Л.Г. (ННЦ «Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска НАМН України») – основні новини діагностики та лікування серцевої недостатності за результатами досліджень, оприлюднених протягом 2017 року.
У рамках семінару відбулася нарада завідувачів профільних кафедр, в рамках якої були обговорені підходи до оновлення програми спеціалізації з функціональної діагностики.