консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Професор Борис Тодуров вчетверте імплантував механічне серце

21-11-2018

21 листопада 2018 р. в Інституті серця відбулася чергова операція з імплантації механічного серця. Іплантацію проводила команда фахівців під керівництвом директора Інституту, професора Бориса Тодурова. Це вже четверта імплантація механічного серця в Україні і друга – в цьому році. Інститут серця є єдиною медичною установою в Україні в якій здійснюють такі операції, а фахівці мають відповідну підготовку та сертифікацію від виробника механічних сердець, німецької компанії Berlin Heart.

Пацієнт – 41-річний чоловік з Одеси з важкою кардіоміопатією. Імплантація механічного серця фактично врятувала пацієнту життя й дозволить йому чекати на пересадку донорського серця. На жаль, сьогодні трансплантацію серця в Україні не здійснюють, насамперед через законодавчі обмеження, і більшість пацієнтів з України для трансплантації серця їдуть до Мінську, Беларусі до відомого кардіохірурга, професора Юрія Островського.

Цього разу професор Островський спеціально прибув до Інституту серця, щоб особисто взяти участь в імплантації механічного серця.

Пацієнт після операції почувається значно краще, ніж до операції, і звикає до нового життя з механічним серцем.Right Menu Icon