консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

До Інституту серця завітав унікальний пацієнт з донорським серцем

23-02-2021

В грудні 2019, вперше за 15 довгих років перерви, була проведена трансплантація серця від посмертного донора. Був прооперований 56-річний українець Василь Міговка із Закарпаття. Це був важливий день не тільки для нашого Інститут серця МОЗ України, але й для всієї України – розпочалася нова історія української кардіотрансплантології. Операцію провів Борис Тодуров разом з командами лікарів Інституту серця і Ковельське МТМО. Операція була унікальною – вперше реципієнта транспортували до донора, а не навпаки.

Хочемо відзначити неймовірно злагоджену роботу лікарів Інституту серця та команди Ковельської районної лікарні, де була проведена операція. Велика вдячність Олегу Самчуку, на той час головному лікарю Ковельської районної лікарні, а нині – гендиректору Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова, завдяки якому складний процес організації трансплантації був успішно реалізований.
Саме ця операція стала підтвердженням того, що кардіотрансплантація в Україні можлива, що є команда, яка здатна це зробити.

Декілька днів тому пан Василь відвідав Інститут – відділення трансплантації органів (завідувач відділенням Гаврил Ковтун і лікуючий лікар Анна Мельник) для планової перевірки. Ми переконались, що він почувається добре.
Щиро вдячні всім причетним до організації та проведення операції.
Пошана родичам донора, які надали таку можливість.

Українська трансплантація рухається вперед і ми впевнені, що попереду ще багато врятованих життів.Right Menu Icon