консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

******

Стоматологічна допомога




Інститут Серця має можливість надання стоматологічної допомоги не тільки в стоматологічному кабінеті, а й при необхідності, в палаті пацієнта.

У зв’язку з тим, що операції на відкритому серці, в умовах штучного кровообігу, передбачають імплантацію сторонніх матеріалів в систему кровотоку (штучні клапани серця, судинні протези, синтетичні заплати, електроди для ЕКС, катетери), для профілактики інфекційних ускладнень вкрай необхідна своєчасна санація вогнищ інфекції порожнини рота.

Для адекватної санації вогнищ інфекції ротової порожнини потрібні рання діагностика та лікування карієсу, пульпіту, періодонтиту, періоститу, захворювань пародонту.

У нашому кабінеті надають профілактичні, діагностичні, терапевтичні, ортопедичні та естетичні стоматологічні послуги високої якості і гарантують результат лікування.

Стоматологічна допомога у стоматологічному кабінеті або у палаті пацієнта




Інститут Серця має можливість надання стоматологічної допомоги не тільки в стоматологічному кабінеті, а й за необхідності, в палаті пацієнта.

У зв’язку з тим, що операції на відкритому серці, в умовах штучного кровообігу, передбачають імплантацію сторонніх матеріалів в систему кровотоку (штучні клапани серця, судинні протези, синтетичні заплати, електроди для ЕКС, катетери), для профілактики інфекційних ускладнень вкрай необхідна своєчасна санація вогнищ інфекції порожнини рота.

Для адекватної санації вогнищ інфекції ротової порожнини потрібні рання діагностика та лікування карієсу, пульпіту, періодонтиту, періоститу, захворювань пародонту.

У нашому кабінеті надають профілактичні, діагностичні, терапевтичні, ортопедичні та естетичні стоматологічні послуги високої якості і гарантують результат лікування.

Отоларингологія




У разі необхідності нашим пацієнтам ми пропонуємо:

Відеоендоскопічне обстеження та лікування оториноларинголога, в тому числі хірургічне

У нас ви можете отримати допомогу при запальних захворюваннях ЛОР-органів

 Допомога при невідкладних станах

 Планові оперативні втручання

Лікування інфекційних захворювань




Інфекційний процес – один з найскладніших в природі біологічних процесів, а інфекційні хвороби є грізними руйнівними чинниками для людського суспільства, завдають йому колосальний економічний збиток.

Найбільш суттєва відмінна риса інфекційних хвороб – наявність чітко певного збудника. Друга відмінність полягає в тому, що хворий організм людини або тварини є джерелом інфекції, яка різними шляхами передається в навколишнє середовище.

Різні мікроби проникають в макроорганізм різними шляхами: через шкіру, слизові оболонки дихальних шляхів (ГРВІ, кір, коклюш), травного тракту (дизентерія, сальмонельоз), статевих органів (ВІЛ). Кожен із збудників має схильність до розвитку в певних органах, тканинах, і від цього залежать характерні ознаки хвороби. Факторами, що підсилюють опірність організму інфекційним хворобам, є раціональне харчування, забезпеченість вітамінами. У загальній структурі захворювань людини на інфекційні хвороби доводиться від 20% до 40%.

В Інституті Серця є можливість отримати послуги з сучасної діагностики та лікування великого спектра інфекційних захворювань:

 У кардіології інфекційну етіологію мають

Частою причиною міокардиту є різні інфекційні захворювання – вірусні (вірус грипу, аденовіруси, герпесу, гепатиту В і С); бактеріальні (коринебактерії дифтерії, стафілококи, стрептококи, сальмонели, хламідії , рикетсії); грибкові (аспергілли, кандиди); паразитарні (трихінели, ехінококки) та ін. Респіраторні вірусні інфекції – найчастіша причина міокардиту, здебільшого внаслідок імунного запалення («цитокінового шторма»).

Дилатаційна кардіоміопатія (ДКМП) – захворювання міокарда, що характеризується розвитком дилатації порожнин серця, з виникненням систолічної дисфункції, але без збільшення товщини стінок. Етіологія ДКМП різноманітна. По суті, це захворювання є синдромом, що розвивається в результаті різних станів, що вражають міокард. До числа причин ДКМП входять інфекційні причини – вірусні, бактеріальні, грибкові, риккетсіозні, паразитарні.

Інфекційний ендокардит (ІЕ) – інфекційне ураження тканини клапанів і ендотелію різними збудниками. Хоча найчастіше в патологічний процес втягуються клапани серця, він може також проявлятися ендартеріїтом (наприклад, при коарктації аорти) або розвиватися на поверхні інородних тіл (центральні венозні катетери, електроди кардіостимуляторів, судинні протези та ін). Інфекційний ендокардит викликаний в 60% – 80% зеленящим стрептококом і в 10% – 27% золотистим стафілококом.

Ризик розвитку ІЕ збільшується на тлі імунодефіцитних станів, при проведенні гемодіалізу, вживання внутрішньовенно наркотичних речовин, ВІЛ-інфекції і тривалої інтенсивної терапії (особливо при вже існуючому серцево-судинному захворюванні). Важливо відмітити, що чинниками для активації стрептокока є маніпуляції в порожнині рота, хірургічні втручання, тонзиліти, фарингіти, синусити, а також після видалення зубів.

Консультація флеболога




Клінічна картина варикозної хвороби

Варикоз – це захворювання, яке небайдуже до прекрасної статі. Варикозним розширенням вен ніг жінки хворіють в середньому в три рази частіше ніж чоловіки.

Ознаки варикозу – вузлуваті розширення підшкірних вен, біль, важкість у ногах, набряки стопи і гомілки, втома в ногах до кінця дня. Варикозні вузли часто схильні до утворення тромбів і інфікуванню. Можуть виникнути флебіт – запалення судин або тромбофлебіт – запалення судин, ускладнене утворенням тромбів. По ходу вен виникають тверді сильно болючі тяжі. Шкіра змінюється, втрачає свої еластичність і колір – стає щільною, темно-коричневою. При легкій травмі виникають виразки. Молода жінка може стати інвалідом вже в 40 років.

Одним з найсерйозніших ускладнень варикозу є тромбофлебіт – процес, при якому на внутрішній стінці вени утворюється тромб із наступним запаленням. Ця патологія небезпечна тим, що тромб може відірватися, з потоком крові потрапити в легеневу артерію (ТЕЛА – тромбоемболія легеневої артерії) і спричинити смерть людини. Саме тому варикозне розширення вен є небезпечним захворюванням, яке необхідно лікувати.

 Симптоми варикозних вен:

  1. Біль.

Різновиди болю при варикозі також вельми багаті:

  1. Набряки в ногах.
  2. Почуття розпирання і важкості в ногах.
  3. Зміни шкіри. Спочатку шкіра стає сухою, з’являється пігментація – шкіра ніг темніє, покривається коричневими «плямами». Пізніше до цих симптомів можуть приєднатися різні дерматити, екземи і так звані трофічні розлади у вигляді ранок, що погано гояться, аж до утворення виразок.
  4. Покручені, подовжені варикозні вени, що виступають над поверхнею шкіри гомілок і стоп, з мішкоподібними, циліндричними або змішаними розширеннями.
  5. Судинні зірочки (телеангіоектазії). Так, до групи пацієнтів з варикозною хворобою вен відносять і осіб з розширенням дрібних вен, оскільки причини появи їх – одні й ті ж.

Найбільш ранні стадії розвитку варикозної хвороби дуже складно піддаються виявленню і діагностиці, адже на самих ранніх стадіях хвороби відсутня основна її ознака – варикозне розширення вен. А перші і самі ранні симптоми варикозного розширення вен, такі як відчуття тяжкості ніг, помірний біль в ногах, підвищена стомлюваність, зустрічаються і при початкових стадіях захворювань артерій, плоскостопості, поперековому остеохондрозі. У таких складних випадках поставити правильний діагноз самому неможливо – потрібно консультація лікаря або навіть декількох фахівців – хірурга, флеболога, невролога, кардіолога. Потрібно також і високоточні інструментальні методи діагностики, такі як ультразвукова діагностика.

Найчастіше жінки помічають перші ознаки варикозу навесні, коли можна змінити гардероб, але невідомо звідки з’явилися венозні «візерунки» на ногах, гомілках і стегнах. Нога деформується, стає синюшною і непривабливою.

Найперші симптоми варикозного розширення вен ніг, за якими ви самі можете запідозрити початок варикозної хвороби, – це посилення малюнка вен на шкірі ніг. Цей дефект, як ми вже відзначали, найчастіше відзначають у себе молоді жінки: на гомілках або на стегнах вони помічають вени, яких раніше не було. Жінок турбує ця судинна сіточка лише як косметичний дефект. Такі пацієнтки найчастіше якщо й звертаються до флеболога, то лише для усунення косметичного дискомфорту. Прогресування варикозної хвороби вже проявляється виступаючими над поверхнею шкіри варикозних вузлів. Виявити варикозні вузли найчастіше можна на внутрішній поверхні гомілок або стегон. При довгій ходьбі або тривалому стоянні проявляється такий симптом варикозу як стомлюваність, тяжкість у ногах, відчуття розпирання (найчастіше – в литках). Ці симптоми особливо яскраво проявляються при тривалому перебуванні в положенні сидячи або стоячи. З’являється також і ниючий або гострий біль в місцях варикозних вен (розширених вен), судоми в литкових м’язах, особливо до вечора, а іноді й вночі.

Але варикоз, якщо їм серйозно не займатися, не відступає, прогресує. З часом з’являються такі симптоми варикозних вен як покручені темно-сині внутрішньошкірні вени, що виступають над поверхнею шкіри гомілок і стоп і схожі на грона перестиглого червоного винограду. Все це супроводжується розпираючим болем в ногах і литках, почуттям жару в ногах, нічними судомами в литкових м’язах, набряками. Поступово до цих симптомів приєднуються зміни шкіри. Спочатку шкіра стає сухою, вона темніє, на ній з’являється пігмент – коричневі плями. Трохи пізніше починають приєднуватися так звані трофічні розлади: погано загоюються ранки-екземи і навіть виразки. Біль починає турбувати все частіше, особливо у другій половині дня або по вечорах.

 Лікування варикозної хвороби

Існує безліч підходів до лікування варикозної хвороби, однак на сьогоднішній день найбільш ефективним методом у лікуванні є хірургічна операція – венектомія. Медикаментозна й компресійна терапія використовуються і як допоміжні методи при оперативному лікуванні, і як самостійні методи при початкових стадіях варикозної хвороби і наявності протипоказань до оперативного лікування.

Лікування варикозної хвороби повинно бути комплексним та індивідуальним, найчастіше, включає комбінацію консервативного та оперативного лікування.

Види хірургічного лікування варикозу:

Для лікування варикозного розширення вен сучасна медицина застосовує лазерну хірургію (ЕВЛК, EVLT). Цей метод передбачає внутрішньосудинну лазерну коагуляцію. ЕВЛК – ендовазальний (внутрішньосудинний) лазер є сучасним способом лікування варикозу. Вплив лазера – це ендовенозна процедура, яка займає проміжну позицію між безопераційною та хірургічною методиками лікування хвороби. Сьогодні ЕВЛК вважається прогресивним альтернативним варіантом операції. Суть даної методики полягає в термічному впливі лазера на ендотелій (внутрішню венозну стінку). В результаті процесу відбувається закриття венозного судини. Високотехнологічні особливості лазера дозволяють лікарям досягати відмінних результатів.

Перевага ЕВЛК – це радикальний, але малотравматичний спосіб лікування. Після подібних процедур пацієнт вже через кілька годин може покинути клініку, перебуваючи в доброму фізичному стані. Таке лікування проводиться в умовах операційної та із застосуванням місцевого знеболювання. В даний час застосовують найсучасніші лазерні апарати. При цьому проблемні зони пацієнта піддаються впливу лазера, що має оптимальну довжину хвилі (1470 нм). Світловод забезпечує надійне закриття вени. При цьому відсутні побічні ефекти і не нагріваються навколишні тканини. Саме тому після такої операції зменшується число синців, а післяопераційний період проходить легко і безболісно.

Операція не супроводжується розрізами, не залишає пігментації і рубців. Вже після 3 тижнів після операції ноги пацієнта набувають нормальний вигляд без варикозних вузлів. Подібне лікування варикозу отримало велике поширення в західних країнах. При великому варикозі ЕВЛК застосовують у поєднанні з мікрофлебектомією Це дозволяє отримати гарний естетичний результат.

Переваги застосування ЕВЛК:

Лікування за допомогою лазерної методики практично не має ускладнень. До рідкісних ускладнень відносять опіки, ймовірність венозного тромбофлебіту і парестезії в оперованої області. Однак досвідчені флебологи гарантують якісний результат.

Подібні операції не порушують спосіб життя пацієнта. Після проведеного втручання необхідно носити компресійні панчохи, щоб забезпечити невеликий тиск на вени. На область особливо великих варикозних вузлів накладають спеціальні засоби – ватні валики або латексні подушечки. Після лазерної процедури пацієнту рекомендується щодня здійснювати піші прогулянки.

Лікування варикозної хвороби лазером забезпечує збереження працездатності та фізичної активності людини).

Консультації невролога з проведенням МРТ-діагностики




Стреси, втома, дратівливість – все це входить в сферу уваги неврології і неврологів. Лікар-невролог – це фахівець, який проводить діагностику і лікування захворювань нервової системи, а також  хвороб, що межують з ними.

За даними ВООЗ (Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я) на сьогоднішній день неврологічними захворюваннями страждають майже 6 мільярдів людей, а це майже кожен шостий житель нашої планети. Більш того, в останні роки подібні захворювання істотно «помолодшали» і зараз на них часто страждають люди середнього віку, що пов’язано з тривалим нервово-психічним напруженням і високим темпом життя.

Мабуть, найважливіша проблема клінічної неврології – це судинні захворювання нервової системи, які нога в ногу йдуть із захворюваннями серцево-судинної системи. У завдання лікаря-невролога входить детальний огляд пацієнта, вивчення скарг, історії захворювання, вибір напрямку додаткового обстеження, призначення адекватної терапії, спостереження за ефективністю лікування.

Вічна проблема медицини – головний біль. Вона псувала людям життя ще до нашої ери. Вже стародавні лікарі намагалися її зрозуміти і знайти способи лікування. В даний час лікарям вирішувати цю нагальну людську проблему допомагають новітні апарати ультразвукової доплерографії, які візуалізують навіть прихований атеросклероз судин головного мозку, вроджені аномалії судин (гіпоплазії, звивистість), стеноз, компресію і багато іншого.

Практично всім знайоме безсоння. Розлад сну виявляється як супутній симптом при великому числі органічних або психічних проблем, і може бути як супутнім симптомом, так і основною проблемою. Тільки в результаті докладної бесіди з пацієнтом лікар-невролог приймає рішення, як саме проводити подальшу діагностику.

Незважаючи на те, що сучасній людині, здавалося б, ніде “надірвати” спину (а, може, і завдяки відсутності фізичного навантаження), лікарям часто доводиться чути скарги на болі в спині. І це не завжди прояв остеохондрозу хребта, – так може виявлятися депресія, пухлини, захворювання внутрішніх органів (серця, легень). Цілком очевидно, що самолікування неприпустимо, – для початку кваліфікованого лікування слід відвідати лікаря-невролога. Зрозуміти причину захворювань нервової системи і оцінити ступінь її поразки, визначити тактику лікування – ось завдання кваліфікованого лікаря-невропатолога)

Консультації ендокринолога




В нашій клініці працює ендокринолог, що може забезпечити консультації та лікування з лабораторною діагностикою глікемічного та  гормонального профілів.

Ендокринні артеріальні гіпертензії. Не менше половини усіх випадків ендокринних гіпертензій припадає на надниркові артеріальні гіпертензії. Артеріальні гіпертензії при патології наднирників складають до 5% усіх артеріальних гіпертензій (за даними спеціалізованих клінік – до 12-15%) і розвиваються в результаті гіпертензивного ефекту ряду гормонів.

Причиною артеріальної гіпертонії можуть бути захворювання надниркових залоз, пов’язані з формування пухлин, які виробляють гормони. Ці гормони викликають підвищення артеріального тиску і можуть протікати під “маскою” гіпертонічної хвороби. Ці ендокринні вторинні форми артеріальної гіпертонії часто виникають у осіб молодого віку, відрізняються важкою течією, лікування медикаментами часто буває малоефективним. У таких випадках важливо діагностувати первинний гіперальдостеронізм (синдром Кона) – пухлина наднирників, яка секретує гормон Альдостерон. Альдостерон затримує натрій в організмі, підвищує АТ.

Артеріальна гіпертензія при ендокринопатіях щитоподібної залози зустрічається як при гіпертиреозі, так і при гіпотиреозі.

Гіпертиреоз. Характерні ознаки гіпертиреозу – збільшені ЧСС і серцевий викид переважно ізольована систолічна артеріальна гіпертензія з низькою (нормальним) діастолою АТ. Вважають, що підвищення діастоли АТ при гіпертиреозі – ознака іншого захворювання, що супроводжується артеріальною гіпертензією чи ознака гіпертонічної хвороби.

Артеріальна гіпертензія при розладах ендокринної функції гіпоталамо-гіпофізарної системи. Найбільше клінічне значення має артеріальна гіпертензія, що розвивається при значному і тривалому збільшенні в крові АДГ і АКТГ.

Ці захворювання дуже важливо своєчасно виявляти, оскільки лікувати їх необхідно спільно з ендокринологом – передусім нормалізувати гормональні відхилення як головну причину артеріальної гіпертонії, що призводить до нормалізації АТ і одужанню пацієнта. Діагностика захворювань проводиться в умовах спеціалізованого відділення, де досліджують гормони, проводять дослідження томографії наднирників, УЗД щитоподібної залози, а за необхідності – і інші методи дослідження.

Консультації дієтолога




Ми пропонуємо консультації дієтолога, з оцінкою компонентного складу тіла на біоімпедансному аналізаторі.

Склад тіла людини зазнає постійних змін залежно від ряду факторів: раціону харчування, інтенсивності фізичних і емоційних навантажень, стану гормонального фону та інших зовнішніх і внутрішніх впливів.

Для оцінки складу тіла пропонуємо методику біоімпедансометрії – вона проста і комфортна в застосуванні, займає всього кілька хвилин, безболісна і досить  інформативна.

Біоімпедансометрія – сучасний метод оцінки компонентного складу тіла, що застосовується в дієтології, фітнесі та спорті. Це метод функціональної діагностики, який визначає:

  1. Основний обмін речовин, кількість калорій, яку витрачає організм в стані спокою протягом 24 годин.
  2. Кількість жиру в кілограмах і відсотках.
  3. Кількість м’язів в кілограмах і відсотках.
  4. Кількість вісцерального (внутрішнього жиру), якій показує ступінь ожиріння внутрішніх органів.
  5. Індекс маси тіла.
  6. Вагу.

Комплексне урологічне обстеження




Враховуючи наявнiсть серед пацiєнтiв клiнiки бiльшостi осiб лiтнього вiку, проблема урологiчних захворювань дуже актуальна. Особливо це стосується патологiї передмiхуровоi залози.

Своєчасна діагностика та призначене лікування урологічної патології дозволяє запобігти небажаним ускладненням в ранньому післяопераційному періоді. Діагностика онкопатології також включає в себе обов’язковий огляд чоловіків старше 40 років фахівцем-урологом.

В нашій клініці ми пропонуємо комплексне урологічне обстеження – консультацію уролога з проведенням ультразвукової діагностики нирок, сечового міхура, передміхурової залози на апараті General Electric Logiq F6), а також можливість проведення цистоскопії та малих оперативних втручань.

В Інституті Серця можлива діагностика та лікування наступних захворювань сечостатевої системи:

Комплексне гінекологічне обстеження




В Інституті Серця у разі необхідності можна пройти комплексне гінекологічне обстеження з можливістю проведення малих хірургічних втручань.

Акушери-гінекологи проводять консультативний прийом, виконують лікарські маніпуляції, а також амбулаторні оперативні втручання. Оснащення кабінету гінеколога орієнтоване на забезпечення пацієнткам різної вікової категорії максимального комфорту при проведенні діагностики і лікування всіх захворювань жіночих статевих органів.

Наявність сучасної відеокольпоскопії дозволяє здійснити ранню діагностику захворювань шийки матки (основа профілактики розвитку злоякісних пухлинних процесів) та прицільну біопсію з можливістю проведення ефективного лікування. Також проводиться відеокольпоскопія, гістероскопія, взяття мазків та біопсійного матеріалу, ультразвукова діагностика органів малого тазу на апараті Toshiba SSA-790A APLIO XG.

 Гістероскопія – дослідження порожнини матки за допомогою оптичної системи, що вводиться через піхву в шийку і порожнину матки.

Залежно від стану слизової оболонки матки проводять:

  1. Біопсію (взяття шматочка тканини для дослідження)
  2. Видалення новоутворень (наприклад, поліпа),
  3. Припікання кровоточивих судин та інші.

 Переваги гістероскопії:

Крім того, використання сучасного ультразвукового апарату Toshiba SSA-790A APLIO XG з можливістю доплерометрії дозволяє діагностувати і диференціювати як органічні, так і функціональні порушення органів статевої сфери у гінекології.

Надається весь спектр послуг у сфері здоров’я жінки, в тому числі і медичний супровід найбільш відповідальних періодів життя:

В Інституті Серця можливе спостереження, діагностика та лікування наступних порушень роботи жіночих статевих органів:

Застосовується комплексний підхід і розробляються індивідуальні програми з відновлення та підтримання здоров’я жінки:







Right Menu Icon