консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Стеноз аорти


Крім звужень на рівні клапана аорти, зустрічаються стенози як над ними, так і під ними. При цьому стулки клапана нормально і добре розвинені. Вони відносяться до групи аортальних стенозів через схожий клінічний перебіг та механізм порушень, хоча формально і не стосуються самого клапан аорти.

Надклапанний стенози виникають через існування мембрани всередині просвіту висхідної аорти (тобто початкового її відділу), частково закриває його, створюючи перешкоду кровотоку. Клінічно вони зазвичай дають про себе знати в юності або в підлітковому віці і повинні бути видалені, тому що наслідки тривалого їх існування на шляху току крові призводить до тих самих наслідків, які ми описали в розділі клапанного аортального стенозу.

Це ж відноситься до підклапанного стенозу. Аномальна знаходиться на виході з лівого шлуночка не доходячи до самого клапана і з ними зовсім не пов’язана, створює перешкоду нормальному викиду крові з серця. При значній різниці тиску між лівим шлуночком і аортою через цю мембрани її необхідно прибрати. Операція ця нескладна, але виконується на відкритому серця зі штучним кровообігом.

Ще один варіант  стенозу  – це ідіопатичний гіпертрофічний субаортальний стеноз. При цій патології в порожнині шлуночка під аортою немає ніякої мембрани, а звуження викликано різким патологічним потовщенням міжшлуночкової перетинки під клапанами аорти. При цьому і клапанний апарат, і устя аорти абсолютно нормальні. Ця вада, якщо нічого не робити, неодмінно призведе до тих наслідків перевантаження лівого шлуночка, про яку ми говорили вище, і, більше того, оскільки відповіддю стінки шлуночка на стеноз є потовщення стінки, буде її швидко посилювати. Скажемо відразу, що це – не хірургічна хвороба. Тобто, її можна усунути і хірургічно, видаляючи потовщену частину перетинки, але ця частина не має чітких меж, а операція дуже травматична і ніколи не супроводжується бажаним результатом. На щастя, існує група лікарських препаратів, так званих бета-блокаторів, які якщо і не виліковують, то дозволяють жити дитині, а потім і дорослому довгі роки і ніколи не лягти на операційний стіл.



Right Menu Icon