консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Паратиреосцинтиграфія статична, томографічна


Паратиреосцинтиграфія – це метод радіонуклідної візуалізації патологічно змінених або ектопованих паращитовидних залоз.

Метод дозволяє оцінити: топографо-анатомічні особливості, локалізацію патологічно зміненої тканини паращитовидних залоз при її нетиповому розташуванні, наявність поєднаної патології щитовидної та паращитовидних залоз.

Дослідження призначається з метою виключення або підтвердження патологічних змін в паращитовидних залозах як причину порушення обміну кальцію в організмі (при підвищеному рівні паратгормону, болю в кістках, остеопорозі, сечокам’яній хворобі).

Принцип методу: методика заснована на здатності патологічно змінених паращитовидних залоз накопичувати радіофармпрепарат (РФП), тропного до клітин з високою метаболічною активністю, а також на різному періоді фіксації цих РФП в тканинах щитовидної та паращитовидних залоз. Виявлення збільшених паращитовидних залоз здійснюють шляхом порівняння сцинтиграфічних зображень, отриманих при максимальному накопиченні РФП в щитовидній залозі (тиреоїдна фаза) і при мінімальному його вмісті в щитовидній залозі з максимумом накопичення в патологічно змінених паращитовидних залозах (пратиреоїдна фаза дослідження).

Показання до паратиреосцинтиграфіі:

Режими проведення паратиреосцинтиграфіі: дослідження може бути одноетапним (сцинтиграфія з 99mTc-MIBI, що складається з тиреоїдної та паратиреоїдної фази) та двохетапним (сцинтиграфія з 99mTc-пертехнетатом і 99mTc-MIBI).

Підготовка до дослідження: спеціальної підготовки не потрібно, в день дослідження рекомендується легкий сніданок. Можна приймати медикаменти, призначені лікарем, у тому числі анальгетики.
При собі необхідно мати направлення на дослідження, медичну документацію (виписні епікризи після стаціонарного лікування, дані УЗД, КТ, МРТ, радіонуклідних досліджень, якщо вони проводилися раніше).

Проведення дослідження: введення радіоактивного препарату проводиться в маніпуляційній відділення внутрішньовенно.

Дослідження проводиться в декілька етапів:

Час початку дослідження, його тривалість і кількість проекцій визначаються лікарем. Під час дослідження пацієнт повинен нерухомо лежати на спині з закинутою головою; при неможливості виконання цієї умови (наприклад, посилення больового синдрому в цьому положенні) необхідно повідомити про це лікаря. Після введення препарату і закінчення 1 етапу дослідження пацієнт може перебувати у відділенні або залишити відділення до моменту початку дослідження (при узгодженні з лікарем). Результат дослідження видається на руки пацієнту через 15-30 хвилин після закінчення останнього етапу дослідження

Переваги сцинтиграфії перед методами морфологічної візуалізації:

Протипоказання: вагітність, період годування груддю, тяжкий стан пацієнта.



Right Menu Icon