консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Надскладна та унікальна реконструктивна операція на серці 13-річного хлопця з синдромом Марфана

30-08-2018

У четвер, 30 серпня 2018 р. у ДУ “Інститут серця МОЗ України” всесвітньо відомий кардіохірург, професор Рімантас Бенетіс спільно з командою лікарів на чолі з професором Борисом Тодуровим у стінах Інституту провели надскладну реконструктивну операцію.

Пацієнт з рідкісним генетичним захворюванням – синдромом Марфана, у свої 13 років має зріст 195 см та патологію сполучної тканини, що у нього проявилася дилатацією (патологією) кореня аорти та висхідної аорти, пролабуванням стулок мітрального клапану зі значною  мітральною регургітацією та деформацією грудної клітки. Лікарями була виконана модифікована операція Девіда, що дозволила пацієнту зберегти свій  аортальний клапан, після чого була виконана пластика мітрального клапану. В результаті проведеного хірургічного лікування, дитині вдалося зберегти свої власні клапани серця.

Операція тривала шість годин і була успішною – післяопераційна діагностика підтвердила високу якість роботи хірургів. Це надасть можливість дитині розвиватися без загрози повторних операцій та необхідності пожиттєво приймати спеціальні ліки.
У лікувальному процесі брали участь лікарі Інстуту серця, які раніше протягом двох тижнів стажувалися та навчалися у очолюваному професором Бенетісом кардіохірургічному центрі у Литві.

Відео:
Факти ICTV

5 Канал

 Right Menu Icon