консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Ендопротезування грудного відділу аорти


Аорта – найбільша артерія людини по якій кров направляється з серця до органів і яка ділиться на кілька відділів:

  1. висхідна аорта,
  2. дуга,
  3. низхідна частина аорти.

Серйозною проблемою є стан, при якому на певній ділянці аорти відбувається надмірне розширення – випинання.

Якщо патологічно змінений ділянку знаходиться між відгалуженням лівої підключичної артерії і діафрагмою, то говорять про аневризмі грудного відділу низхідній аорти.

Аневризма грудного відділу низхідній аорти може протікати безсимптомно, а може супроводжуватися сильним болем в області серця і лопаток. Вона також може ускладнювати ковтання їжі, відчуватися як тяжкість в шлунку, викликати кашель і супроводжуватися іншими ще більш неприємними симптомами. Але головна небезпека аневризми грудного відділу низхідній аорти – ризик її розриву.

Коли проведена діагностика встановлює наявність аневризми, проводиться динамічне спостереження за станом пацієнта. Якщо аневризма невелика, не ускладнена іншими патологіями і не викликає неприємних симптомів, то може бути рекомендовано консервативне лікування, спрямоване на зниження тиску і комплекс заходів щодо зниження ризику розвитку атеросклерозу.

Однак якщо деформація судини триває, це є показанням для ендопротезування аневризм аорти.

Ендопротезування грудного відділу аорти – сучасний мініінвазивний метод, який дозволяє встановити внутрішній протез в аорті на місці її надмірного розширення і тим самим зміцнити судину і нормалізувати кровообіг. Операція малотравматична, не вимагає розтину грудної порожнини і відносно легко переноситься пацієнтами.Right Menu Icon