консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Алкогольна абляція септальної гілки коронарної артерії при ГКМП


Гіпертрофічна кардіоміопатія – захворювання, при якому значно збільшується товщина стінки серця. Особливу небезпеку становить так звана асиметрична форма захворювання, коли в більшій мірі потовщується міокард вихідного тракту лівого шлуночка, виникає перешкода виходу крові, порушується робота клапанного апарату. Гіпертрофічна кардіоміопатія може також негативно впливати на стан провідної системи серця, аж до розвитку загрозливих для життя станів (аритмій)

Симптоми включають в себе наступне:

  1. задишка, особливо під час фізичних вправ або напруги;
  2. біль в грудях, особливо під час фізичних вправ;
  3. непритомність, особливо під час фізичних вправ;
  4. запаморочення;
  5. втома;
  6. прискорене серцебиття.

Лікування захворювання тільки хірургічне.

Транскатетерна алкогольна септальна абляція є малоінвазивною процедурою, за допомогою якої зменшується товщина перегородки між шлуночками. Відбувається це в результаті введення через балонний катетер етилового спирту в одну або кілька септальних гілок передньої міжшлуночкової гілки лівої коронарної артерії. В результаті виникає контрольований некроз міокарда в обмеженій ділянці міжшлуночкової перегородки. Робота серцевого м’яза таким способом відновлюється.

Септальна алкогольна абляція відрізняється від хірургічної операції тим, що не потрібно розкривати грудну клітку хворого. Для малоінвазивної процедури застосовується місцева анестезія. При цьому строки лікування і реабілітації значно скорочуються, немає необхідності довго перебуває в стаціонарі.Right Menu Icon