консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

+380 68 096-97-90
консультація для дітей

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Плазмосорбція


Плазмосорбція – один із сучасних методів екстракорпоральної гемокорекції, в основі якого лежить процес поглинання патогенних компонентів із плазми крові пацієнта на поверхні спеціального сорбенту.

Для проведення даної процедури використовується спеціальна апаратура, за допомогою якої на першому етапі цільна кров попередньо розділяється на клітинні елементи і плазму.

Далі, після проходження через сорбційну колонку, плазма, контактуючи з сорбентом, залишає на його поверхні або в товщі сорбенту речовини, що викликають захворювання (атерогенні фракції ліпопротеїдів, циркулюючі імунні комплекси, патогенні імуноглобуліни). Очищена плазма повертається пацієнту.

 

При проведенні процедур даного типу використовуються наступні типи сорбентів:

 

Показаннями для проведення плазмосорбції є:

 

Основними протипоказаннями є:

 

Методика проведення процедури плазмосорбції.
Перед проведенням курсу екстракорпоральної гемокорекції пацієнту необхідно пройти ряд загальноклінічних досліджень, загальний і біохімічний аналізи крові, оцінити показники системи системи згортання крові.

Розрахунок необхідних обсягів плазми, що обробляється, виконується на підставі даних гематокриту, росту, ваги, площі поверхні тіла пацієнта.

Під час проведення процедури здійснюється постійний контроль гемодинаміки, електрокардіограми, насичення крові киснем, пульсу пацієнта.

Для забезпечення необхідної швидкості кровотоку при проведенні даної процедури пацієнту пунктують кілька периферичних вен, або катетеризують центральну вену.

 

Також під час плазмосорбції вводяться препарати:

Тривалість процедури становить кілька годин і залежить не тільки від цільових параметрів для плазми, що оброблюється, але й від швидкості кровотоку в екстракорпоральному контурі.



Right Menu Icon