консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Ендартеректомія з внутрішньої каротидної артерії і TAVI

01-10-2021

В практиці Інституту серця МОЗ України іноді трапляються надзвичайно складні випадки, коли пацієнтам лишається єдиний шанс на життя. І ми залучаємо усі можливості нашого Інституту, щоб його врятувати.
В 69-річної пацієнтки з Харкова був виявлений мультифокальний атеросклероз та комбінована аортальна вада з перевагою стенозу.

З точки зору традиційної кардіохірургії пацієнтка з таким діагнозом знаходилась у зоні високого ризику оперативного втручання.
Гемодинамічно значимі стенози коронарних артерій були застентовані в попередню госпіталізацію. Звуження 90% та звивистість внутрішньої кародитної (сонної) артерії проявлялось неврологічною симптоматикою.
Тому було прийнято колегіальне рішення фахівцями Інституту: Борис Тодуров, Гаврил Ковтун, Андрій Хохлов, Оксана Пантази – про ендартеректомію з внутрішньої каротидної (сонної) артерії та TAVI (ендоваскулярна заміна аортального клапану).

Ендартеректомія, як перший етап, проведена бригадою: Олег Зеленчук та Максим Таранов, другим етапом проведено операцію TAVI бригадою: Адрій Хохлов, Олег Зеленчук, Яна Антонюк. Операційні медсестри: Анна Гайворонская, Юлія Мотько.
Пацієнтка в доброму стані виписана на 5 добу.Right Menu Icon